Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru

fot.pixabay
Policjanci ustalili i zatrzymali 32 – letniego mieszkańca gminy Kampinos podejrzanego o kradzież roweru. Sprawca usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W sierpniu na terenie gminy Teresin doszło do kradzieży roweru, który stał na posesji. Nieznany wtedy sprawca wszedł w nocy na działkę zgłaszającej, przerzucił rower przez ogrodzenie i odjechał. Policjanci starali się ustalić dane mężczyzny, który popełnił przestępstwo. Podjęte wtedy działania niestety nie doprowadziły do jego zatrzymania i dochodzenie zostało umorzone.

Umorzenie postępowania nie oznacza wcale, że policjanci o nim zapominają. W przypadku uzyskania istotnych informacji mogących doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawcy, można je podjąć na nowo. I tak właśnie było w przypadku dochodzenia dotyczącego kradzieży roweru.

Funkcjonariusze referatu operacyjno – rozpoznawczego ustalili, że sprawcą jest 32 – letni mieszkaniec gminy Kampinos. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie ogłoszono mu zarzut kradzieży roweru. Przyznał się do popełnionego przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz