Policjanci interweniowali wobec nieletnich mieszakńców powiatu

fot.policja

Święto Niepodległości to wyjątkowo ważny dzień w życiu każdego Polaka. Wczoraj obchodziliśmy 103. rocznicę jej odzyskania. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków. Mundurowi przeprowadzili kilka interwencji wobec nieletnich mieszkańców miasta i gminy Sochaczew.

Mundurowi interweniowali m.in. wobec grupy osób, która zebrała się w parku przy ul. Traugutta. Podczas legitymowania okazało się, że wszyscy są nieletni i każdy z nich spożywał alkohol. Pięciu chłopców w wieku od 13 do 15 lat trafiło do sochaczewskiej komendy, skąd zostali odebrani przez rodziców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, materiały w ich sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Krótko po interwencji z nieletnimi, funkcjonariusze podjęli czynności wobec 15 -osobowej grupy idącej ulicą Licealną. Przy 15 – latku policjanci znaleźli pałkę teleskopową. Nieletni został doprowadzony do sochaczewskiej komendy, a następnie przekazany pod opiekę matki. Przy jego 18 – letnim koledze, oprócz emblematów świadczących o sympatii do jednego z klubów piłkarskich, znaleziono ochraniacz szczękowy. Materiały dotyczące nieletniego zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz