Podejrzany mieszkaniec gminy Sochaczew o stosowanie przemocy usłyszał zarzut

fot.policja
Reklamy
Zawsze pamiętajcie, że prawo pieści, to nie jest prawo! To działania niezgodne z prawem, których sprawcy będą pociągani do odpowiedzialności karnej. Nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób stosujących przemoc domową.
Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę gminy Sochaczew, że jej mąż od dłuższego czasu stosuje wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Podejrzany 35 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad żoną oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na określoną odległość i zobowiązania do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Osobie, która znęca się fizycznie lub psychicznie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca stosuje przemoc wobec osoby nieporadnej ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny, kara wzrasta do 8 lat. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli ofiara przemocy targnie się na swoje życie, sprawca podlega karze do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz