Pobiegli przeciw przemocy

WYSZOGRÓD Na terenie Zespołu Szkół im Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbył się 26 października Pierwszy Wyszogrodzki Bieg Młodzieży Przeciw Przemocy. Impreza miała charakter powiatowy i adresowana była do starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.

Celem akcji jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy oraz wszelkich jej przejawów. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy. Przemoc to nie tylko problem stosowania siły fizycznej i gnębienia, ale coraz częściej presja psychiczna i ekonomiczna – mówi Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Jak zaznacza, młodzi ludzie szczególnie mocno dostrzegają wszelkie aspekty stosowania przemocy. Udziałem w biegu protestują przeciwko tym zjawiskom w świadomy sposób. Sportowym wyczynom towarzyszyły też przygotowane przez młodzież hasła i plakaty, w których dawali wyraz swym poglądom potępiającym przemoc.

W biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu trzech powiatów. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.

W najmłodszej kategorii dziewcząt w wieku 13 – 14 lat pierwsze miejsce zdobyła Ania Boszko z SP w Małej Wsi, drugie Anastasia Serediuk, a trzecie Weronika Bielak, obie z SP w Wyszogrodzie. W tej samej kategorii, ale wśród chłopców wygrał Paweł Grzelak z SP w Małej Wsi, przed Adamem Gmurczykiem z SP w Chociszewie i Stanisławem Kaźmierczakiem z SP w Zakroczymiu.

W kategorii 15 – 16-latków wśród dziewcząt najlepszą była Martyna Folga. Drugie miejsce przypadło Klaudii Bratkowskiej, a trzecie Amelii Nowakowskiej. Cała trójka z ZS w Wyszogrodzie. W kategorii chłopców w tej grupie również najlepsi byli wyszogrodzianie. Pierwsze miejsce zdobył Patryk Panek. Za nim kolejno byli Mikołaj Żochowski i Daniel Balcer. Wśród najstarszych, 17-, 19-latków na pierwszym miejscu była Karolina Sobótka, przed Darią Gościcką i Klaudią Piecką, wszystkie z Wyszogrodu. W kategorii chłopców wygrał Tomasz Stanisławski przed Adamem Myszkowskim, obaj z ZS w Wyszogrodzie. Na trzecim miejscu Mateusz Witeczek z ZS w Gąbinie.

Nagrodzeni dostali puchary i statuetki, a uczestnicy biegu pamiątkowe koszulki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

BN

Fot. ZS Wyszogród

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz