Pobiegamy pod warunkami

Fot.: Jerzy Szostak
Reklamy

SOCHACZEW W poprzednim wydaniu „Expressu Sochaczewskiego” informowaliśmy o otwarciu dla mieszkańców Sochaczewa bieżni lekkoatletycznej na stadionie przy ulicy Warszawskiej. Decyzją władz miasta i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w listopadzie i grudniu bieżnia jest dostępna w soboty i niedziele, od godziny 9.00 do 13.00.

Z kolei od stycznia do końca marca przyszłego roku prócz weekendów będzie ona otwarta również we wtorki i czwartki, od 13.00 do 16.00. Natomiast od 1 kwietnia do 30 września czas korzystania z niej we wtorki i czwartki zostanie wydłużony do godziny 19.00.

Dodajmy, że za korzystanie z bieżni nie będą pobierane opłaty. Wymagane będzie jedynie przestrzeganie regulaminu, który został właśnie opracowany. Według jego zapisów osoby do szesnastego roku życia mogą korzystać z bieżni tylko pod opieką osoby dorosłej. Natomiast wszyscy są zobowiązani do używania czystego obuwia sportowego na płaskiej podeszwie przystosowanej do biegania lub z kolcami biegowymi o długości 6 milimetrów. W żadnym przypadku nie można jeździć po bieżni na wrotkach, motocyklach, rowerach czy wprowadzać na nią wózków z dziećmi. Zabronione jest również chodzenie po niej z kijkami nordic walking.

Regulamin zabrania także ustawiania na nawierzchni jakichkolwiek przedmiotów o ostrych krawędziach i dużych naciskach punktowych. Użytkownicy bieżni powinni pamiętać także o tym, że na terenie wokół boiska obowiązuje całkowity zakaz palenia, spożywania alkoholu oraz używania środków pirotechnicznych. Należy również przypomnieć, że o ile bieżnia jest ogólnodostępna, to korzystanie z murawy boiska jest już zabronione, podobnie jak korzystanie z bieżni podczas zawodów sportowych. Co prawda nie jest to obowiązek, ale MOSiR zaleca, aby korzystać z zewnętrznych torów bieżni, to jest z 3. – 6. toru bieżni lekkoatletycznej.

I sprawa najważniejsza. Otóż, jeżeli obsługa obiektu zauważy, że łamiemy regulamin, zostaniemy przez nią poproszeni o opuszczenie obiektu.

Przy okazji warto przypomnieć, że na terenie Sochaczewa są jeszcze trzy bieżnie z syntetyczną nawierzchnią. Znajdują się one przy Szkołach Podstawowych nr 2, 7 oraz 1 i 3. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 6 mieszkańcy mogą korzystać z bieżni szutrowej.

Dodajmy, że ogólnodostępna jest również bieżnia o syntetycznej nawierzchni przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli „Ogrodniku”. Można z niej korzystać codziennie, po zakończeniu zajęć w szkole, do godziny 20.00 i oczywiście pod warunkiem – jak w przypadku pozostałych bieżni, że biegamy po niej w obuwiu sportowym, które nie powoduje niszczenia nawierzchni.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz