Nowy Zarząd Stowarzyszenia

NIEPOKALANÓW W 2020 roku dobiegła końca VI kadencja Zarządu Narodowego MI „Rycerstwa Niepokalanej” w Polsce. Jednak ze względu na ograniczenia, związane z ogłoszoną pandemią koronawirusa i zakazem gromadzenia się, wybory zarządu VII kadencji udało się przeprowadzić dopiero w sobotę, 6 listopada, prawie rok później niż planowano.

W obradach VII Zgromadzenia w Ośrodku Narodowym MI w Niepokalanowie uczestniczyli delegaci, prezesi, asystenci kościelni wspólnot rycerskich z całej Polski oraz zaproszeni goście. W tajnym głosowaniu wybrano nowego prezesa Stowarzyszenia w Polsce. Został nim franciszkanin ojciec Ryszard Żuber z Niepokalanowa. Dokonano również wyboru nowego wiceprezesa MI, którym wybrano ojca Arkadiusza Bąka, franciszkanina z Harmęży.

W skład nowego Zarządu Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce weszli także Zofia Falkiewicz ze Starachowice jako sekretarz, ojciec Tomasz Tęgowski z Elbląga jako delegat ds. młodzieży oraz jako członkowie zarządu Urszula Kraus z Bielska – Białej i Jan Hajduga z Dąbrowy Tarnowskiej.

W komisji rewizyjnej są Halina Tuskowska z Lęborka, Anna Jodczyk z Białystoku i Julia Skrzynecka z Dębicy. Nowym ekonomem została Barbara Pietrzykowska z Częstochowy. Nowy zarząd wybrany został na kadencję 2021 -25.

 BN

Fot. mi-polska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz