Najstarsza mieszkanka w  gminie

Reklamy

KAMPINOS Mieszkanka Kampinosu Marianna Wesołowska dołączyła do grona najstarszych mieszkańców Mazowsza oraz Polski. Kilka dni temu świętowała 105 rocznicę urodzin. Jednak nie tylko wiek tu jest najważniejszy, ale też to, że jubilatka jest w świetnej kondycji, nic jej specjalnie nie dolega i ma doskonały humor.

– Ten piękny wiek budzi szacunek do doświadczenia życiowego i faktu, że naszej Jubilatce dane było widzieć na własne oczy wydarzenia, które my znamy głównie z opracowań historycznych – wspomniała Monika  Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos, przy okazji składania życzeń pani Mariannie.

Bez wątpienia to najstarsza mieszkanka Kampinosu  i jedna z najstarszych w powiecie warszawskim zachodnim. Natomiast najstarsi mieszkańcy Mazowsza, to obecnie Wiktoria Jeglińska z Warszawy i Helena Łebkowska z Płocka. Obie panie mają po 108 lat.

Natomiast najstarszą Polką jest teraz Tekla Juniewicz z Gliwic, która liczy sobie 114 lat. W historii świata najstarszą osobą, co zostało udowodnione dokumentami i dokładnie sprawdzone, była Francuzka Jeanne Calmant, która przeżyła 122 lata i 164 dni.

Rekordzistą wiekowym był Chińczyk Li Qingyun, który ponoć żył 197 lub 256 lat. Jednak w tej kwestii dowody nie są zbyt pewne i raczej mało wiarygodne historycznie. Z pewnością sędziwy Chińczyk przekroczył setkę.

Natomiast wszyscy składający życzenia pani Mariannie Wesołowskiej życzyli jak najdłuższych lat życia w szczęściu, dobrym zdrowiu i kondycji. Sama jubilatka bardzo cieszyła się, że nadal jest samodzielna i wyśmienicie się czuje. Jak zaznaczyła, sekretem długowieczności jest to, by cieszyć się każdym dniem, być życzliwym dla ludzi i niepotrzebnie nie stresować głupstwami, na które się nie ma wpływu. Czy uda się pani Mariannie pobić rekord długowieczności? Jest na to spora szansa, czego można jej tylko życzyć.

BN

Fot. UG Kampinos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz