Most coraz bliżej

Trwa rozbudowa mostu drogowego na rzece Bzurze w ciągu ul. Mostowej w Chodakowie. Postępy widać niemal każdego dnia. Roboty budowlane mają zakończyć się w grudniu br. Zadanie realizuje warszawska spółka Freyssinet Polska Sp. z o.o. , specjalizująca się w tego typu przedsięwzięciach.

Zakończenie tej bardzo dużej inwestycji realizowanej przez samorząd powiatowy zbliża się wielkimi krokami. Przeprawa mostowa w Chodakowie zupełnie zmieni swoje dotychczasowe oblicze. – Aktualnie prowadzone są prace związane z rozbiórką szalunków, nawierzchnie na chodniku dla pieszych i technicznym zostały już wykonane po uprzednim wykonaniu zbrojenia i  zalania ich betonem. Wzdłuż chodnika ustawiono już balustrady, trwają prace związane z ustawieniem barier mostowych .Następnie wykonawca przystąpi do kolejnych prac zgodnie z założonym harmonogramem robót. Zostanie oczyszczona i zabezpieczona powłokami malarskimi konstrukcja betonowa filarów i przyczółków. Za chwilę położona zostanie asfaltowa nawierzchnia jezdni na obiekcie i dojazdach. W grudniu planowane są prace związane z oświetleniem obiektu, kontynuacja prac dotyczących odwodnienia, prace wykończeniowe i te związane z organizacją ruchu – informuje Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie. Jednocześnie trwają też prace związane z budową tzw. peronu przystankowego przy ul. Brukowej. Odnawiane są stare filary mostowe, co ze względu na wysoki stan rzeki było dotąd znacznie utrudnione. Za kilka dni nastąpi rozbiórka kładki, a piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się już po moście. Na przejazd autami trzeba będzie jeszcze poczekać, aż obiekt zostanie przekazany do użytkowania.

Inwestycja prowadzona przez sochaczewski samorząd powiatowy kosztować będzie ponad 5,7 mln zł i zrealizowana zostanie w całości z rządowych środków pozyskanych dzięki wsparciu posła Macieja Małeckiego. Połowa kwoty to środki z Rezerwy Subwencji Ogólnej na 2021 r., natomiast reszta pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reasumując, w zakres prac wchodzi rozbudowa obiektu mostowego o dł. ok. 87,60 m, szerokości całkowitej 10,59, w tym jezdni o szerokości 7 m, chodnika dla pieszych o szerokości 2 m po prawej stronie od „ronda chodakowskiego”. Powstanie też chodnik techniczny po drugiej stronie obiektu, bariery ochronne i balustrady oraz nowe oświetlenie. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po 3 metrowym pasie ruchu w każdym kierunku. Zniknie zwężenie przy wjeździe na przeprawę dla jadących w stronę Żukowa. W ramach inwestycji powstanie chodnik o długości ok. 55 m na drodze dojazdowej – ul. Brukowej, peron przystankowy przy przystanku autobusowym, jak również bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu tej ulicy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz