Mężczyna spłonął żywcem

Reklamy

MŁODZIESZYN To już drugi przypadek w ostatnich tygodniach śmierci w płomieniach. Tym razem w pożarze mieszkania, w budynku wielorodzinnym przy ul. Walk nad Bzurą w Młodzieszynie, zginął starszy człowiek. Jego zwęglone zwłoki strażacy znaleźli po ugaszeniu płomieni.

Zgłoszenie o pożarze do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wpłynęło 12 listopada, o godzinie 13.29. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze oraz samochód operacyjny z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Młodzieszyna i Bud Starych.

– Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że płomienie ogarnęły mieszkanie na parterze dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że wewnątrz może pozostawać starszy mężczyzna – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy PPSP w Sochaczewie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do lokalu oraz intensywnego gaszenia strumieniami wody. Zadymienie było tak duże, że ratownicy uczestniczyli w akcji zabezpieczeni aparatami powietrznymi.

W trakcie przeszukiwania i dogaszania spalonego pomieszczenia, odnaleziono zwęglone ciało lokatora.

Dalsze czynności polegały na wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń przy użyciu turbowentylatora oraz wykonaniu pomiarów detektorem wielogazowym, w wyniku których nie stwierdzono obecności szkodliwych substancji. Pogorzelisko sprawdzono też kamerą termowizyjną na wypadek, by nie doszło do ponownego zapłonu. Strażacy nie stwierdzili jednak miejsc o podwyższonej temperaturze.

Nieznane są okoliczności wybuchu pożaru. Na miejscu zdarzenia pracowała policja, pogotowie energetyczne, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oraz asesor prokuratury. Biegli z zakresu pożarnictwa ustalą przyczyny pojawienia się ognia. Z kolei prokuratura ustali, czy był udział osób trzecich w tragicznym zgonie ofiary pożaru.

BN

fot. OSP Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz