Kontrola prędkości zakończona zatrzymaniem

Kontrola drogowa z powodu wykroczenia w ruchu drogowym zakończyła się zatrzymaniem mieszkańca gminy Brochów podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w Plecewicach, gdzie kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy po drodze wojewódzkiej nr 705. W pewnym momencie zauważyli opla, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru wykazało 94 km/h, więc funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Oprócz przekroczenia prędkości 21 – latek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w aucie brakowało obowiązkowego wyposażenia.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Badanie śliny przy użyciu przenośnego analizatora narkotyków wykazało jednak obecność zakazanych substancji u kierowcy. Mieszkaniec gm. Brochów został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu również krew do badań.

Na drugi dzień usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz