Koncert w bazylice

fot. archiwum
Reklamy

NIEPOKALANÓW Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie zaprasza w czwartek, 11 listopada do Bazyliki Mniejszej na uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Na początku o godzinie 18.00 odbędzie się msza dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i koncert w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. W trakcie mszy złożone zostaną wieńce przed pomnikiem Prymasa Tysiąclecia.

Natomiast po mszy o godzinie 19.15 rozpocznie się koncert „Msza św. dla Jana Pawła II”, który jest światową premierą tego utworu skomponowanego przez Wiesława Rentkowskiego (USA) w wykonaniu solistów z Włoch – Dominiki Zamary z Wenecji (sopran), Simone’a Francesco Licontiego z Mediolamu (tenor), chóru i orkiestry Sacra Musica B. M. Immaculatae Dedicata z Niepokalanowa pod dyrekcją Pawła Ambroziaka. Na organach zagra Radosław Kustra z Warszawy. Słowo wstępne wygłosi ks. prof. Bogdan Giemza, a całość koncertu poprowadzi ks. Norbert Ostanek.

W bazylice będzie też w tym dniu prezentowana dwuczęściowa wystawa „Od Konstytucji 3 Maja do Niepodległości” oraz „Pokój i Bezpieczeństwo Międzynarodowe oczami św. Jana Pawła II”. Organizatorzy zapraszają w tym dniu do Niepokalanowa. Wstęp wolny.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz