Kolejne dofinansowanie dla OSP w Budach Starych. Tym razem na zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Budach Starych trafi w sumie 23 tysiące złotych na realizację zadania: „Zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Budach Starych” w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski programu finansowania służb ratowniczych część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.
W dniu dzisiejszym zawarto umowę na dofinansowanie, które OSP otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Dotacja przekazana przez WFOŚiGW w Warszawie wynosi blisko 20 tysięcy złotych i stanowi 85 % kwoty całkowitej potrzebnej do realizacji programu. Pozostała kwota zostanie pokryta z budżetu gminy Młodzieszyn. W sumie na ten cel jednostka otrzyma blisko 23 tysiące złotych.
„Po raz kolejny inwestujemy w straże i ich niezbędne wyposażenie. Gratuluję OSP Budy Stare pozyskania dotacji, oraz dziękuję za ich zaangażowanie w pozyskanie środków. Składam podziękowania dla Posła Ziemi Sochaczewskiej Macieja Maleckiego oraz Prezesa Zarządu WFOŚiGW Marka Ryszki za pomoc i wsparcie finansowe. To dofinansowanie jest nie tylko inwestycją w przyszłość jednostki, lecz przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców.” – mówi Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk
UG Młodzieszyn

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz