Kobiece kino, do którego warto wracać

Każdy z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć ciekawe kino. Są wśród nich takie filmy, do których wracamy z różnych względów. Kino kobiece bardziej oddziałuje na emocje niż dreszczowiec czy sensacja. Kobiece filmy, to nie tylko komedie romantyczne, jakby się mogło wydawać – to cała gama życiowych przeżyć, przeciwności, z którymi bohaterki muszą się zmierzyć. Płci pięknej łatwiej utożsamić się z tymi odczuciami i zmaganiami, ale i mężczyźni korzystają z tych filmowych doświadczeń. To bardzo rozwijające, podobnie jak kasyno darmowe spiny bez depozytu za rejestrację, gdzie mogą się oni sprawdzić w rozmaitych grach. Dlaczego zatem warto wracać do kobiecego kina?

Siła i charyzma kobiet

Mówi się o kobietach, że to słaba płeć. Jeśli brać tylko pod uwagę możliwości fizyczne, to na tym polu panowie mają przewagę w mięśniach. Kobieca siła ma swoje źródło zupełnie gdzieś indziej. To często siła charakteru, upartość w dążeniu do celu, odwaga w byciu sobą i odczuwaniu tego, co trudne, by podnieść się wzmocnioną. Moc kobiety, to przede wszystkim jej wnętrze, intuicja, wrażliwość, to również przeżywanie i mówienie o emocjach. Wiele samotnych kobiet, matek robi o wiele więcej niż niejeden facet. Piszę facet, gdyż mężczyzna, podobnie jak kobieta, hartuje swego ducha tylko po męsku. Filmowym przykładem silnych kobiet są: Erin Brockovich, fenomenalnie zagrana przez Julię Roberts, Myrtle z filmu “Projektantka”, w którą wcieliła się Kate Winslet, tytułowa Joy rewelacyjnie przedstawiona przez Jennifer Lawrence, Maud Watts z ekranizacji “Sufrażystka”, gdzie możemy podziwiać grę Carey Mulligan. Tytułów, w których spotkamy silne, niezależne kobiety jest znacznie więcej: “Dzika droga”, “Kwiat pustyni”, “Za wszelką cenę”, “Ukryte działania” i wiele innych. Na pewno w wolnej chwili można przejrzeć ranking najlepszych filmów o kobietach lub poszukać ciekawych tytułów na forach czy platformach o kinematografii.

Silne relacje kobiet

Kobiety to przede wszystkim relacje, to uczucia dzielone z innymi kobietami. Dzięki wspólnej więzi łatwiej nieraz przejść życiowe zakręty. Czy to w rodzinie czy w gronie wiernych przyjaciółek, kobiety mogą liczyć na siebie nawzajem. Czasem te relacje wystawiane są na próbę, by w ostateczności przekonać się, jakich ludzi mamy wokół siebie. Opowieści o siostrzanej miłości, wsparciu i nie tylko, znajdziemy w takich filmach jak “Totalna magia”, “Siostrzyczki”, “Siostry”, “Pokój Marvina”, “Małe kobietki”. Każda z tych opowieści ukazuje rodzinną więź pod różnym kątem, jednakowoż łączy je najsilniejsze z uczuć. Dzięki miłości często trudnej, bliska osoba jest w stanie przelecieć na drugi koniec kraju, by pomóc i wesprzeć, by być obok. Z kolei przyjaźń między kobietami może zaistnieć w każdym wieku i w różnych okolicznościach. Przekonamy się o tym oglądając takie pozycje jak: “Służące”, “Smażone zielone pomidory”, “Karmel”, “Dziewczyny z kalendarza”, “Stalowe magnolie” czy “Zmowa pierwszych żon”. Polskie akcenty w tym temacie to z pewnością “Lejdis” i “Nigdy w życiu”, gdzie przyjaciółki dzielnie wspierają się w zawirowaniach życia.

Komediowe ujęcie kobiecej wrażliwości i delikatności

Lekkie komedie, są często nośnikiem głębszych wartości. Zdarzyć się może, iż poprzez wybór tego gatunku, przekaz będzie rozmyty, gdyż uwaga widza będzie skupiona na elementach humorystycznych. Z jednej strony, może to być świadome działanie, gdyż każdy oglądający czerpie z filmu to, co aktualnie z nim współgra. Z drugiej strony, warto czasem wyśmiać swoje przywary, złapać dystans, by w końcu uczynić z nich atut. Tytułami, które mogą nas zainteresować w tej kategorii, będą: “Jestem taka piękna”, “Legalna blondynka”, “Dziennik Bridget Jones”, “Króliczek”, “Amelia”. Każdy z tych filmów będzie odpowiedni na inny dzień. Wszak kobieta zmienną jest, i to nieodzowna prawda i oczywista oczywistość, z którą się nie dyskutuje. Dlatego też jednego wieczoru sięgniemy po rozśmieszającą do łez komedię, a innego po dramat, który zmusza do myślenia, przyjrzenia się sobie samej i głębszemu odczuwaniu w tu i teraz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz