Jesienne poznawanie Puszczy

fot. archiwum

KAMPINOS Stołeczny oddział PTTK, Koło Terenowe z Warszawy Śródmieście zaprasza nie tyko mieszkańców stolicy na wycieczki po Puszczy Kampinoskiej. Prowadzone są one w ramach statutowej działalności koła bez względu na pogodę. Wystarczy, że zgłosi się na miejscu zbiórki choćby tylko 5 uczestników i już maszerują na poznawanie przyrody puszczańskiej. Organizatorzy zastrzegają jednak możliwość zmiany trasy ze względu na pogodę i komunikację.

Zapisy wyłącznie telefoniczne i ze względu na pandemię ograniczone ilością uczestników. W trakcie wyprawy zalecany jest dystans, noszenie maseczki w miejscach publicznych, jak też posiadanie odpowiedniego ubrania, obuwia, plecaka, czegoś od deszczu oraz płynów do picia. Ubezpieczeniem w trakcie wycieczek objęci są jedynie członkowie PTTK posiadający ważne legitymacje. Pozostali uczestnicy powinni mieć ubezpieczenia we własnym zakresie.

Opłata za uczestnictwo w wycieczkach osób niezrzeszonych w PTTK wynosi 5 zł od osoby. Z opłaty zwolnione są dzieci, młodzież szkolna i studenci. Najbliższa wyprawa PTTK wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym planowana jest w sobotę, 27 listopada. Będzie to spacer po Puszczy na trasie Laski – Łuża – Wólka Węglowa. Do przejścia około 11 km. Wyprawę poprowadzi Henryk Ogonowski. Informacje o wycieczce pod tel. 507 317 712.

Nie są to jednak jedyne spacery puszczańskie. Jesienią takie spacery organizowała gmina Rybno wraz z instruktorami z KPN.

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz