Jesienna oferta

fot.pixabay
Reklamy

KAMPINOS Jak co roku jesienią Kampinoski Park Narodowy oferuje sprzedaż sadzonek z rodzimych gatunków drzew i  krzewów z własnej szkółki, i roślin z odkrytym systemem korzeniowym lub w doniczkach.

Tym samym mieszkańcy zachęcani są, by na własnych, dużych działkach sąsiadujących z łąkami, lasami czy polami sadzić lokalne gatunki przystosowane do naszych warunków klimatycznych. Jak zaznaczają pracownicy KPN, dobrze wkomponowane w krajobraz rodzime rośliny pozwolą ustrzec naszą przyrodę przed roślinami uznanymi za inwazyjne, pochodzącymi z innych kontynentów.

Wśród roślin spoza naszego terenu szczególnie należy się wystrzegać tych, które zagrażają lokalnej roślinności, takich jak np. rdestowiec japoński, winobluszcz pięciolistkowy, dąb czerwony, czy czeremcha amerykańska. Pomimo tego, że są one szybko rosnące i atrakcyjne kolorystycznie jesienią, jednak prowadzą do całkowitej eliminacji i zaniku rodzimych, tradycyjnych gatunków dla naszego klimatu.

Chętni do zakupu zapraszani są do szkółki KPN w Lesznie w godzinach 7.00-15.00. Jednak najlepiej telefonicznie się umówić z pracownikami, by być pewnym ich obecności tel. 508 187 317.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz