Idalia Majcher stypendystką starosty sochaczewskiego

Mimo trwającej pandemii, udało się w formule on-line przeprowadzić XXIX Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie oraz miasto Sochaczew. Znamy już wyniki a te są satysfakcjonujące, bo w gronie nagrodzonych jest trójka uczniów sochaczewskiej szkoły muzycznej.

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń, organizowanych na terenie naszego powiatu. Niewątpliwie to muzyczne przedsięwzięcie stanowi promocję młodych i utalentowanych pianistów a tym samym rozsławia ziemię sochaczewską nie tylko w kraju. Od dwóch lat niestety, przeprowadzany jest w formule on-line – zarówno same przesłuchania, jak i koncert galowy – co na szczęście, nie zraża młodych artystów do udziału w nim. Zgłoszenia napłynęły z Polski, ale i zagranicy. Jury, tradycyjnie już pod przewodnictwem prof. Jana Kadłubińskiego wyłoniło laureatów tegorocznego Festiwalu, którzy najlepiej zaprezentowali utwory Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha. Wyróżnienia przyznano 15 osobom, w tym trzem uczniom PSM w Sochaczewie: Nikoli Gerasik, Leonowi Krzemińskiemu-Turkowi oraz Idalii Majcher, która została laureatką XXIX Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Ponadto, Idalia otrzymała stypendium starosty sochaczewskiego dla najlepszego uczestnika Festiwalu z terenu powiatu sochaczewskiego. Naszą laureatkę do konkursu przygotowywała Katarzyna Skrzypek. 15-letnia Idalia Majcher jest uczennicą III klasy średniej II stopnia w PSM.

– Podobnie jak przed rokiem, i tym razem nie mogłam wziąć udziału w uroczystym finale Festiwalu, wręczyć nagrody i pogratulować laureatom, czego bardzo żałuję. Jednak względy bezpieczeństwa są tu ważniejsze – mówiła po ogłoszeniu wyników starosta Jolanta Gonta. – Gratuluję wszystkim laureatom a szczególnie utalentowanej grupie uczniów naszej sochaczewskiej szkoły muzycznej. Jest mi niezmiernie miło, iż tegoroczna stypendystka starosty sochaczewskiego została także doceniona oraz wyróżniona przez profesjonalne zagraniczne jury i została laureatką Festiwalu. Cieszę się, że mamy tak zdolną, utalentowaną muzycznie młodzież. Gratuluję Idalii talentu, muzycznej wrażliwości i pasji. Jestem przekonana, że wytrwała i ciężka nauka zaowocuje w przyszłości jeszcze wieloma nagrodami i wyróżnieniami, czego serdecznie w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu w Sochaczewie jej życzę – podsumowała J. Gonta.

Koncert finałowy można obejrzeć na kanale YouTube PSM w Sochaczewie – https://www.youtube.com/watch?v=vw9gto8BuB8

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz