Dzień Świętego Mikołaja w Żelazowej Woli

Reklamy

Dzień Świętego Mikołaja w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli celebrujemy 5 grudnia występami uczniów szkół muzycznych i warsztatami plastycznymi o tematyce świątecznej. W tym roku wydarzenie to ma szczególny charakter, gdyż jest finałem kilkumiesięcznego programu edukacyjnego „Muzyczne interwencje” realizowanego w ramach projektu „Dziedzictwo muzyki polskiej” we współpracy z uczniami szkół muzycznych.

Koncerty dedykowane uczniom, konsultacje mistrzowskie z wybitnymi muzykami i pokazy stylizowanych tańców narodowych, będących źródłem twórczości kompozytorów polskich, a także przygotowywanie przez uczniów nowego repertuaru, poprzedzały „Dzień Świętego Mikołaja”. Młodzi pianiści i skrzypkowie wystąpią z miniaturami fortepianowymi i utworami kameralnymi, a zagrają m.in. utwory Marii Szymanowskiej, Tekli Bądarzewskiej czy Henryka Wieniawskiego, którym będzie towarzyszył komentarz edukacyjny.

W drugiej części wydarzenia uczestnicy wezmą udział w tworzeniu ozdób świątecznych oraz kunsztownej kartki do Świętego Mikołaja wykonanej podczas bogatego w feerię barw warsztatu kaligraficzno-iluminatorskiego.

Prowadzenie koncertów edukacyjnych: Marta Urbanowicz

Prowadzenie warsztatów plastycznych: Małgorzata Brus i Małgorzata Karkosz

Informacje praktyczne:

Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas koncertu i warsztatów oraz do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają na co dzień.

Harmonogram

Termin: 5 grudnia

Grupa wiekowa 6 -9 lat

11.00 – 11.45 Koncert edukacyjny

12.00 – 12.45 -warsztat plastyczny

Grupa wiekowa 10-13 lat

13.00-13.45 Koncert edukacyjny

14.00-14.45 warsztat plastyczny

 Koszt: 2 zł/os.

Rezerwacje : www.bilety.nifc.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz