Drogi na finiszu

Kolejne ulice zyskały nową nawierzchnię w ramach programu „Drogi zamiast błota”. Świeży asfalt zyskały w ostatnim czasie ulice Narutowicza, Batorego, Tuwima, Langiewicza, Cieplna i Kraszewskiego. Prace trwają na Niepodległości i nie wyczerpuje to planów zawartych w programie na ten rok.

Wcześniej asfalt wylano na ulicy Królewskiej w Chodakowie, Rolniczej, Załamanej, Krakowskiej oraz drodze prowadzącej od Gawłowskiej w kierunku bloków przy szpitalu.

Prace trwają na ul. Niepodległości. Ułożona została już podbudowa pod asfalt, a firma pracuje nad wykonaniem wpustów odwodnienia zaplanowanych od strony ul. Kolejowej. Jeszcze w tym roku dokończone zostaną rozpoczęte fragmenty jezdni przy sądzie i przy Lidlu. Do połowy listopada powinny wystartować prace na ulicach Krzywej i Zwierzynieckiej.

W tym roku w ramach programu powstały także nowe odcinki chodników. Pod koniec września ukończona została wymiana chodnika przy ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od Ziemowita do prezydenta Kaczorowskiego. Nowy chodnik powstał przy ul. Żwirki i Wigury, co pozwoliło połączyć bezpiecznym przejściem przedszkole nr 7 z ogródkiem zabaw Nivea. Nowy odcinek chodnika został ułożony przy ul. Batorego oraz Rumiankowej. Jeszcze w tym roku prace brukarskie mają ruszyć przy ul. Fabrycznej w obrębie przejazdu kolejowego.

źródło i fot: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz