Dołożą do Krainy Przygód

Fot. Jerzy Szostak

SOCHACZEW Tylko już od decyzji miejskich radnych zależy czy w tym roku rozpocznie się pierwszy etap kompleksowej przebudowy Ogródka Jordanowskiego przy Al. 600-lecia.

Na ogłoszony w tej sprawie przetarg zgłosiły się trzy firmy, z których najniższą kwotę za wykonanie usługi zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Probud i wyniosła ona 100 700 zł. Tymczasem miejski samorząd przeznaczył na ten cel 82 tys. zł.

Dlatego na najbliższej sesji Rady Miejskiej władze miasta zwrócą się do radnych o dodatkowe 18 tysięcy złotych, które są potrzebne, aby firma mogą rozpocząć inwestycje. A ta, będąca pierwszym etapem przebudowy najstarszego sochaczewskiego placu zabaw będzie realizowana w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. I w tym roku plac zostanie doposażony w urządzenia sensoryczne oraz kilka nowych zabawek.

Przypomnijmy, że koncepcja przebudowy Jordanka przewiduje przekształcenie go w Krainę Przygód, podzieloną na stref: dla najmłodszych, dzieci starszych, młodzieży, integracyjną, sensoryczną, strefę piasku oraz gier chodnikowych. Znajdzie się w nich kilkadziesiąt urządzeń, m.in.: zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, trampoliny czy wielopoziomowe zestawy zabawowe. Zamontowana zostanie także nowa toalet a na placu będzie można korzystać z darmowej ładowarki oraz wi-fi. Na Jordanku pojawią się również zraszacze, które dadzą ochłodę zarówno dzieciom jak i ich rodzicom w palne dni.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz