Dojazd do DPS remontowany

Dobiega końca przebudowa wewnętrznej drogi leśnej Leśnictwa Młodzieszyn na odcinku od drogi krajowej nr 50 do wjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie i dalej do wjazdu do siedziby Leśnictwa.

To efekt bardzo dobrej współpracy samorządu powiatu sochaczewskiego i Leśnictwa Radziwiłłów. O remont, który  prowadzony jest na odcinku ok. 300 m zabiegała też Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn. Do siedziby DPS niebawem będzie można wjechać betonową drogą, a nie jak do tej pory gruntową, która szczególnie po opadach deszczu zdecydowanie utrudniała poruszanie się. Inwestorem jest Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radziwiłłów, które zadeklarowało swój udział finansowy na ok. 35 procentowym poziomie, pozostałą część kosztów pokrywa samorząd powiatu sochaczewskiego.

Prace wykonuje firma LH ENGINEERING Sp. z o.o., która wykorzystuje najnowszą wiedzę technologiczną oraz doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie infrastrukturalnym. Firma zajmowała się wcześniej m.in. projektem i budową autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Na leśnej drodze w gminie Młodzieszyn prace obejmują m.in. przebudowę nawierzchni z gruntowej na nawierzchnię z betonu wałowanego, przebudowę placu manewrowego przy leśniczówce z nawierzchni gruntowej na nawierzchnię z kruszywa łamanego, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych, wykonanie poboczy w kruszywa łamanego oraz inne roboty zgodnie z projektem.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz