Chemitex gotowy, otwarcie Płockiej coraz bliżej

Powołano dwie komisje do odbioru inwestycji prowadzonych na zlecenie miasta przez kutnowską firmę Trakt.

Gotowe do przekazania miastu są drogi na terenie dawnego Chemitexu, gdzie najpierw rozebrano nieczynne odcinki wodociągu i deszczówki, potem ułożono nową sieć odwadniającą obszar dawnych zakładów chemicznych, na koniec utwardzono ulice Wiskozową, Chemiczną, Włókienniczą i Topolową. Na trzech z nich ułożono ażurowe płyty pozwalające wodom opadowym wsiąkać w ziemię, gdyż tylko ich nadmiar trafi do deszczówki a potem zbiornika retencyjnego wybudowanego przy ulicy Parkowej.

Druga komisja sprawdzi, czy zgodne z projektem i sztuką budowlaną wykonano zbiornik retencyjny na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Płockiej. Trakt zakończył jego montaż i zapewnia, że kończy także prace przy budowie nowej sieci deszczowej w ulicach Płockiej i Łowickiej. Na sfinalizowanie robót w tym miejscu wykonawca ma jeszcze dwa tygodnie. Na zamkniętym obecnie odcinku ulicy Płockiej musi odtworzyć asfaltową nawierzchnię.

Wszystkie wspomniane prace są wykonywane w ramach projektu „Rozwój systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta Sochaczew”, na które ratusz pozyskał wielomilionowe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źrodło ; UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz