Charytatywny spacer konny

W Nowym Kozłowie Drugim, 11 listopada odbył się spacer konny z okazji Dnia Niepodległości. Akcja miała na celu zbiórkę funduszy  na specjalne potrzeby, m. in. żywność przeznaczenia medycznego dla braci – Maurycego i Ignacego – chorych na nieuleczalną chorobę genetyczną. Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Dzielna Matka.

Atrakcji tego dnia było wiele. Główną  z nich była jazda konna po lesie i  przejażdżka bryczką. Koło Prozdrowotne i Wolontariat z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie dołożyły  swoją cegiełkę do całego wydarzenia, przygotowując stoisko z domowymi wypiekami i pastami do chleba.  Można było też zakupić przetwory, m.in. dżemy i ogórki kiszone.  Dodatkowo wszyscy mieli możliwość nakarmienia koni marchewką. Kolejną atrakcją było ognisko, przy którym goście mogli upiec kiełbaskę, ogrzać się i skosztować pysznego gulaszu.

Był to wyjątkowy dzień również z powodu Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali flagi i wysłuchali krótkiego wykładu na temat walki o naszą niepodległość. Na koniec zaśpiewano kilka pieśni legionowych. To była ważna lekcja historii  połączona z okazywaniem pomocy drugiemu człowiekowi.

Koło Prozdrowotne i Wolontariat

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz