Biało-czarne w Artystycznych Kramnicach

Przygotowana przez Urząd Miasta oferta dla najmłodszych sochaczewian stoi niezmiennie na bardzo wysokim poziomie. W drugiej odsłonie VIII edycji Artystycznych Kramnic, która odbyła się 21 listopada, na scenie zaprezentował się dobrze już znany naszej publiczności Teart pod Orzełkiem.

Aktorzy „Teatru Pod Orzełkiem” – Magdalena Linkiewicz i Mariusz Orzełek, wcielili się w nietuzinkowe postacie – Malarkę Panią Białą i Poetę Pana Czarnego i na oczach młodych widzów tworzyli książkę o czarno-białym miasteczku. Dzieciaki wzięły udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka i Rodziny Tralalińskich. Obserwowali też czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Perypetie mieszkańców miasteczka były pretekstem do przekazania klasyki poezji dziecięcej. Niewątpliwą atrakcją spektaklu były płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

Spektakl spotkał się ze znakomitym odbiorem małych krytyków. Nie zabrakło dogłębnego przejęcia, a także gromkich salw śmiechu.

Na zakończenie aktorzy zorganizowali widzom szereg konkursów połączonych z zabawami ruchowymi.

Kolejne spotkanie w Aartystycznych Kramnicach już 28 listopada. Organizatorzy przygotowali warsztaty z artystką plastykiem Barbarą Derdą i muzyczne z nauczycielką rytmiki szkoły muzycznej i koordynatorką projektu Katarzyną Orlińską. „Coś… z wody, z wełny, z ciasta, z gipsu…” to próba odzwierciedlenia nieokiełznanej fantazji twórczej. – Każde dziecko może, każde dziecko potrafi, a my pozwolimy mu tego doświadczyć z pomocą różnych technik i materiałów plastycznych. Wytwory swoich pracowitych, twórczych rączek dzieci będą mogły zabrać ze sobą  do domu na pamiątkę. Natomiast podczas spotkań-zabaw muzycznych zatytułowanych „Rozmaitości dźwiękoczułe”, Katarzyna Orlińska zaprosi dzieci do małych form muzyczno-ruchowo-plastycznych.

źródło i fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz