Będzie kiermasz świąteczny

Reklamy

TERESIN Rozpoczęły się przygotowania do Drugiego Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego w Teresinie. W ubiegłym roku mimo planów kiermasz ten nie doszedł do skutku z powodu ograniczeń pandemii zakazującej tak dużych imprez masowych.

Tegoroczny kiermasz, choć nadal trwa pandemia, jest już zaplanowany i organizatorzy mają nadzieję, że odbędzie się bez przeszkód. Wszak impreza ma charakter plenerowy, więc zagrożenie koronawirusem jakby mniejsze.

Póki co wstępnie ustalono już datę tej imprezy na 19 grudnia i godziny trwania od 15.00 do 20.00.

– Przygotowania ruszają. Utworzyłem na Facebooku wydarzenie, abyśmy mogli już teraz promować kiermasz i informować innych o tym wydarzeniu, a także zachęcać do udziału w nim – mówi Paweł Przedpełski, jeden z inicjatorów imprezy. – Zapraszam wszystkich do włączenia się w organizację. Starałem się zaprosić do grona organizatorów jak największą ilość sołectw i instytucji z terenu naszej gminy. Zapraszam do kontaktu w celu dopisania do współorganizatorów – dodaje.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia mają nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby Kiermasz Świąteczny odbył się i udało się uzyskać wsparcie dla potrzebujących mieszkańców z terenu gminy Teresin, pomimo trudności związanych z pandemią.

– Mamy wielką nadzieję, że spotkamy się na Kiermaszu w ciepłej, rodzinnej atmosferze na skwerze przy dworcu PKP Teresin. Wierzę, że pokażemy, że jako społeczność potrafimy pomagać i staniemy na wysokości zadania – stwierdza Paweł Przedpełski, zaznaczając, że choć jest już znana data, to reszta szczegółów będzie dopiero ustalana i dopinana przez najbliższy miesiąc. Data, jak zaznacza Paweł Przedpełski, podana jest dużo wcześniej, aby wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogli się do niego odpowiednio dopasować i przygotować.

Z tygodnia na tydzień będą podawane szczegółowe informacje. Czas, jak zaznaczają organizatorzy, to prawie miesiąc, ale aby perfekcyjne przygotować całe zdarzenie i zorganizować stoiska, to niezbyt wiele. Liczy się więc każda pomocna dłoń.

Organizatorzy Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego liczą na wsparcie organizacyjne i pomoc. Wierzą też, że znajdą wolontariuszy, którzy im pomogą przed i w trakcie imprezy. Jak też po niej w porządkowaniu terenu i organizowaniu pomocy bezpośredniej dla potrzebujących mieszkańców gminy.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz