Będą strzelać do zwierząt

fot.pixabay

POWIAT Na terenie powiatu sochaczewskiego oraz w gminie Kampinos ruszyły polowania. Zarząd Koła Łowieckiego nr 1 Bzura w Sochaczewie uprzedził już mieszkańców o pierwszych, listopadowych polowaniach zbiorowych na terenie sołectw Matyldów, Ludwików – Rybionek, Kamieńszczyźna, Nowa Wieś i Sarnów.

Również Koło Łowieckie Struga, któremu podlega obwód Gradów, przedstawiło pełny harmonogram polowań zbiorowych. 14 listopada prowadzony był odstrzał dzika, lisa, bażanta, dzikiej kaczki i gołębia grzywacza. Na tę samą zwierzynę polować będą myśliwi również 27 listopada oraz 4 grudnia. Na początku grudnia dodatkowo będą polować na zające. 19 grudnia zapowiadane jest wigilijne polowanie z odstrzałem dzika, lisa, bażanta, dzikiej kaczki i zająca. Następne polowania koło Struga planuje 9 stycznia, 6 i 27 lutego. Będą wtedy polować tylko na lisy i bażanty.

Natomiast Koło Łowieckie Grunwald zapowiada duże polowanie 20 listopada na terenie sołectw Szczytno, Skarbikowo, Wola Pasikońska, Pasikonie, Łazy, Komorów, Zawady, Gnatowice Stare, Prusy, Kwiatkówek, Kampinos, Kampinos A i Wiejca. Myśliwi będą strzelać do dzików.

Mieszkańcy sołectw powinni pamiętać, aby w dniach oznaczonych jako termin polowań, nie poruszać się po kompleksach leśnych i polach, aby nie zostać ofiarą przypadkowego postrzelenia. Polowania odbywają się od godzin porannych do zmierzchu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz