Bandycka windykacja długu

fot.policja

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Błonie podejrzanym o dokonanie rozboju. 21 listopada odbyło się posiedzenie sądu, podczas którego zdecydowano o ich tymczasowym aresztowaniu. Jednemu z mężczyzn zarzuca się dodatkowo niestosowanie się do wyroku sądu oraz kilkukrotne udzielanie amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Trwa postępowanie wobec sprawców napaści.

W ubiegłym tygodniu sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pokrzywdzony zaopatrywał się w narkotyki u jednego z mężczyzn, którzy go napadli.

Pobili i zagrozili

 Młody klient zwlekał z oddaniem pieniędzy dostawcom narkotykowych substancji, więc dilerzy prochów postanowili wyegzekwować dług metodami mniej przyjaznymi. Wybrali się zatem do swego dłużnika po pieniądze.

Zajechali drogę mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego, który również poruszał się samochodem. Jeden z nich wyciągnął dłużnika z auta, uderzył go i zażądał kilku tysięcy złotych w rozliczeniu za narkotyki. Następnie wsiadł do samochodu pokrzywdzonego i odjechał. Pokrzywdzony zdecydował się wezwać policję. Samochód ofiary napaści został odnaleziony na pobliskim parkingu. W środku nie było telefonu należącego do pokrzywdzonego. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców.

W trakcie czynności ustalono, że są to dwaj mieszkańcy gminy Błonie w wieku 24 i 28 lat. Potem sprawy potoczyły się dość szybko. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy.

 Nie tylko pobicie

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie obaj sprawcy napaści usłyszeli zarzut rozboju. Młodszemu z podejrzanych, czyli 24-latkowi zarzuca się dodatkowo kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Podczas posiedzenia sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec obu podejrzanych. Starszy z mężczyzn trafi za kratki na dwa miesiące, a młodszy na trzy miesiące.

Po posiedzeniu w sądzie, dzielnicowi pojechali do gminy Błonie celem przeszukania domu 28-latka. Podczas tych działań w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli kilkanaście gramów amfetaminy.

Podejrzanym o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Poniosą oni też konsekwencje zajmowania się handlem narkotykami.

Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz