1 grudnia rusza Niebieska Gwiazdka

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Teresinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS wraz z mieszkańcami gminy ruszają z teresińską „Niebieską Gwiazdką”. Wspólnie pomagają najbardziej potrzebującym. Zbiórka darów rozpocznie się 1 grudnia.
Pomysłodawczynią akcji charytatywnej jest sierż. szt. Anna Opęchowska-Ciak. Priorytetem dzielnicowej jest pomoc każdej osobie potrzebującej, więc policjantka zainteresowała swoim pomysłem Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes miejscowego Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”, a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają nawet poza granicami Polski.

Jak co roku, dzielnicowa wspólnie z innymi wolontariuszami zabiega o żywność długoterminową, żywność, środki higieniczne i żywność dla niemowląt, środki czystości, artykuły szkolne i zabawki. Nasza koleżanka cieszy się, że akcja charytatywna integruje wszystkich – pomagają mieszkańcy gminy, przedsiębiorcy, dzieci, instytucje, samorządy.

Ilość darów przekazanych w zeszłym roku przez ludzi dobrej woli przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W czasie pandemii, sierż. szt. Anna Opęchowska-Ciak i Agnieszka Ptaszkiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” miały nadzieję, że uda im się zebrać artykuły spożywcze chociaż dla 10 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej. Mieszkańcy gminy i inni darczyńcy, wśród których są również znani w całej Polsce producenci żywności, jeszcze bardziej się zjednoczyli. Zebranych artykułów wystarczyło do obdarowania ponad 30 rodzin.

Sierż. szt. Anna Opęchowska-Ciak służy w Policji od 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Jako dzielnicowa bardzo dobrze zna mieszkańców Teresina i okolic. Pomaga jak tylko może.

Od 1 grudnia, osoby chcące wesprzeć akcję, mogą dostarczyć dary do Posterunku Policji w Teresinie po wcześniejszym kontakcie z sierż. szt. Anną Opęchowską – Ciak. Co roku paczki rozdawane są kilka dni przed Wigilią. Policjanci i wolontariusze niczym Święty Mikołaj zjawiają się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech, ale i niejednokrotnie łzy szczęścia. Dzięki wielu dobrym sercom, niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu otrzymały prezent.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz