Zmiana organizacji ruchu drogowego

fot.policja
Patrz na znaki i stosuj się do poleceń policjantów. Poniżej zamieszczamy zmianę w organizacji ruchu, która obowiązuje od 30 października do 2 listopada 2021 r.
Nadchodzące święto to wyjątkowo intensywny czas dla policjantów, którzy będą dbali o Państwa bezpieczeństwo. W działania będą zaangażowani funkcjonariusze wszystkich wydziałów sochaczewskiej komendy, ale także posterunków policji.

Policjanci z drogówki będą przede wszystkim pomagać w sprawnym dojeździe do cmentarza. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, będą kierowali ruchem. Ponadto, będą zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się pojazdy, sprawdzali trzeźwość kierowców, a także czy osoby poruszające się pojazdem korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone autem w prawidłowy sposób.

Policjanci prewencji i kryminalni (również patrole nieumundurowane) będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, szczególnie w okolicach nekropolii.

Od 30 października do 2 listopada zmiana w organizacji ruchu przy cmentarzach w Sochaczewie. Patrz na znaki!

Jadąc od ulicy Warszawskiej na ul. Traugutta, po prawej stronie będzie obowiązywać parkowanie skośne. Po lewej stronie ulicy dopuszczono parkowanie równoległe na ścieżce rowerowej na czas nieprzekraczający 4 godzin, ale nie będzie to dotyczyć rejonu przejść dla pieszych. Jeśli ktoś zaparkuje pojazd na przejściu dla pieszych, musi liczyć się z tym, że auto zostanie odholowane na koszt właściciela. Na ul. Cmentarnej pojawi się zakaz wjazdu wszelkich pojazdów, który nie będzie dotyczył mieszkańców tej ulicy.

Jak co roku, przy bramie cmentarza będzie wyznaczone miejsce, by osoby starsze i niepełnosprawne miały możliwość swobodnego opuszczenia pojazdu. Nie ma jednak możliwości zaparkowania auta w tym miejscu.

Ulica Przylasek będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od ul. Trojanowskiej. Od ulicy Piaszczystej będzie obowiązywał zakaz wjazdu. Na ulicy Przylasek do ul. Piaszczystej dopuszczone będzie parkowanie po lewej stronie. Zakaz parkowania obowiązuje na ul. Trojanowskiej w okolicy cmentarza i na chodniku. Kierowcy mogą parkować pojazdy tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazdy i zespoły pojazdów o DMC powyżej 12 ton mają zakaz poruszania się po drogach. Zakaz obowiązuje od 31 października w godzinach 18:00 – 22:00 oraz 1 listopada od 8:00 do 22:00.

Kierowcy muszą być trzeźwi i wypoczęci. Prosimy o dostosowanie prędkości do warunków na drodze i dojedź bezpiecznie do celu. Przypominamy, że alkohol i przekroczenie prędkości to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz