Zlikwidowany domowy arsenał broni

Reklamy

Na dwa miesiące trafił do aresztu 49–letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego podejrzany o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz wyrabianie naboi. Policjanci zabezpieczyli około 1,5 tysiąca pocisków różnego kalibru, a także kilka jednostek broni i znaczące jej elementy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego ustalili, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego posiada nielegalnie broń i amunicję. W trakcie przeszukania znaleźli blisko 1,5 tysiąca pocisków różnego rodzaju i kalibru – w tym m.in. amunicję karabinową, pistoletową, a także do broni gładkolufowej. Mundurowi podejrzewają, że część z nich 49–latek sam wyrobił. Na posesji znaleziono również kilka jednostek broni i różne jej elementy, m.in. szkielety i lufy. Policjanci natrafili również na celownik optyczny oraz tłumik, prawdopodobnie wykonany przez 49–latka.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia, a także wyrabiania amunicji. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz