Uprawiał krzewy konopi w doniczkach

fot.pixabay
Policjanci zabezpieczyli rośliny konopi uprawiane w doniczkach przez mieszkańca powiatu sochaczewskiego, a także pozostałości po kilkudziesięciu krzewach. Mężczyzna kupił nasiona przez internet. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste jest zabroniona i zagrożona karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania posesji, kryminalni znaleźli dwie doniczki w których rosły konopie. Rośliny zostały zabezpieczone. Zostaną poddane specjalistycznemu badaniu. Policjanci natrafili również na pozostałości po kilkudziesięciu krzewach. Ustalamy, czy były to konopie inne niż włókniste i czy pochodzą z uprawy sochaczewianina.

Mężczyzna podejrzewany o uprawę zgłosił się do komendy i został przesłuchany. Wyjaśnił policjantom, że nasiona konopi kupił przez internet.

Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste jest zabroniona i zagrożona karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela, kara dla sprawcy wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz