Tesco znika z Sochaczewa

fot.pixabay

SOCHACZEW Po dziewięciu latach funkcjonowania z krajobrazu Sochaczewa znika market sieci handlowej Tesco. Przypomnijmy, że został on otwarty w 2012 r wraz z uruchomieniem pierwszej sochaczewskiej, jakim był kompleks Multishop powstały na Wójtówce.

Okazało się jednak, że angielski właściciel sieci nie poradził sobie na polskim rynku i zdecydował w ubiegłym roku o sprzedaży 301 swoich sklepów oraz należących do niego centrów logistycznych duńskiej sieci Netto. Wśród sprzedanych marketów znalazł się i ten w Sochaczewie. Będzie on czynny jedynie do 27 października a po tej dacie zostanie definitywnie zamknięty. Jak wynika z naszych informacji nowy właściciel nie ma jeszcze planów, co zrobić z zakupionym obiektem. Wiadomo jedynie, że nie zostanie w nim otwarty market sieci Netto. Sochaczew znalazł się, bowiem na liście 41 sklepów przejętych od Tesco, które po zmianie właściciela nie zostaną otwarte pod nowym szyldem. Prawdopodobnie wiąże się to z zmianami struktur organizacyjnych sieci Netto i dostosowaniem jej do nowego modelu operacyjnego. Inaczej mówiąc nie opłaca się otwierać tak dużego sklepu w tym miejscu mając po drugiej stronie silną konkurencję w postaci marketu Carrefour. Niewykluczone, że obiekt zostanie wydzierżawiony innej firmie.

Dodajmy, że w związku z zamknięciem sochaczewskiego marketu Tesco sieć Netto – jak informują związki zawodowe – zaproponuje pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi ma zostać zaproponowane, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/w innych jednostkach firmy. Jeśli to będzie niemożliwe, pracownikom zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę Natomiast pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty, pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę.

jur

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz