Teresin dostał dotację

Sejmik województwa mazowieckiego 12 października podjął decyzję o przekazaniu gminie Teresin wsparcia z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.  Z budżetu wojewódzkiego przekazano 3,4 mln zł na doinwestowanie projektu przewidującego urządzenie terenu rekreacyjno – parkowego w miejscowości Granice.

 Zaplanowany jest tam park, który jednocześnie będąc miejscem wypoczynku i rekreacji, będzie też reprezentacyjną wizytówką tej miejscowości. Projekt przewiduje uporządkowanie terenu i wyznaczenie ciągów pieszych i pieszo-jezdnych. Miejsce ma być oazą zieleni bardzo atrakcyjną dla mieszkańców i turystów. Nie zabraknie zatem nowych nasadzeń drzew, krzewów, kwiatów i pnączy oraz parkowych ławeczek.

W planach tej inwestycji ujęte jest też wprowadzenie elementów rekreacji ruchowej i wypoczynku. Park podzielony zostanie na kilka stref funkcjonalnych i dostosowany będzie do różnych grup wiekowych, które będą chciały spędzać w nim czas w sposób aktywny i przyjemny. Park ma być ogólnie dostępny i nie mieć charakteru komercyjnego. Będzie też służyć promocji gminy Teresin, jako miejsce spotkań, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców gminy oraz odwiedzającyh gminę. Będzie w nim możliwość organizowania imprez kulturalno – rekreacyjnych.

Zgodnie z założeniami projektu inwestycja ma poprawić estetykę otoczenia i harmonijnie wpasować się w istniejącą już infrastrukturę. Otrzymane z budzetu województwa mazowieckiego pieniądze zdecydowanie przyspieszą realizację tej inwestycji. Jest szansa, że nowy park zacznie funkcjonować już w przyszłym roku.

– Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić, takie jak ten park w gminie Teresin – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

BN

Fot. Mazovia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz