Świętowali Dzień Chleba

Reklamy

WYSZOGRÓD Tradycyjnie, jak co roku jesienią, w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie świętowany jest Dzień Chleba. W tym roku była to już siódma edycja tej imprezy. Uroczystość zorganizowana została 8 października, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Impreza odbyła się z udziałem publiczności.

Dzień Chleba od początku organizowany jest pod patronatem Powiatu Płockiego i finansowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku. Wśród zaproszonych gości był nowy starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz.

W ramach imprezy przeprowadzane były trzy konkursy. Pierwszy pod hasłem „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowe odżywianie promujemy”. Drugi – „Chleb na zakwasie. Niezapomniany smak i zapach”, który nawiązywał do najstarszych receptur produkcji pieczywa. W ostatnim konkursie wybierano najładniejszą ozdobę ludową.

We wszystkich rywalizacjach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół z Wyszogrodu, jak również innych placówek oświatowych, kół gospodyń wiejskich z gminy Wyszogród oraz indywidualnie, zgłoszone gospodynie z terenu gminy.

Impreza połączona była z degustacją i kiermaszem produktów – chlebów, wyrobów cukierniczych, przetworów z owoców i warzyw.

BN

Fot. ZS Wyszogród

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz