Stulatka nadal pełna wigoru

NOWA SUCHA Helena Sobczak, mieszkanka wsi Mizerka, w gminie Nowa Sucha świętowała 12 października swoje setne urodziny. Wszystkich zaskakuje świetnym, jak na swój wiek zdrowiem i kondycją. Dopisuje jej też humor i ma dobre samopoczucie. Młodsi mogliby jej pozazdrościć sprawności umysłu.

Helena Sobczak urodziła się 12 października 1921 roku. Wiele w życiu doświadczyła, ale mimo wszystko zachowała rozsądek, umiar i trzeźwy osąd. Na jej życiu mocno odbiły się przeżycia wojenne, ale nie pozbawiły ją radości z przeżywania każdego dnia. Z pewnością może być dumna z tego, co dokonała. Wychowała dobrze swe pociechy, gdyż bliska rodzina z oddaniem sią nią zajmuje dbając o jej zdrowie i samopoczucie.

Pani Helena, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się nadal dobrą formą, jest samodzielna, ma świetny humor i ogromną radość życia. Jest też osobą bardzo towarzyską i otwartą na nowe kontakty. Jak zaznacza nie ma idealnej recepty na długowieczność, więc jej nikomu nie podaje. Jednak niewątpliwie na długie i dobre życie ma wpływ ciepła, rodzinna atmosfera i wzajemny szacunek. To stąd, jak uważa pani Helena bierze się radość życia oraz życzliwość dla innych.

Z okazji setnych urodzin jubilatkę odwiedził Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha wraz z Iwoną Pająk, kierownikiem USC. W imieniu samorządowców oraz mieszkańców gminy Nowa Sucha złożyli stulatce życzenia, wręczyli kwiaty, prezent oraz list gratulacyjny. Nie zabrakło także okolicznościowego tortu i toastu. Jubilatkę odwiedziła również Elwira Chodakowska-Malara, kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z terenowego oddziału w Sochaczewie. Uroczystość 100-lecia przebiegała w serdecznej atmosferze w otoczeniu najbliższej rodziny jubilatki, która bardzo wzruszona dziękowała za życzenia i wizytę.

 BN

Fot. UG Nowa Sucha

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz