Sprawozdanie międzysesyjne wójta Gminy Brochów

Gmina Brochów przygotowuje się do przetargu w ramach zadania na odbiór odpadów komunalnych i obecnie koncentrujemy się na specyfikacji. Po ustaleniach z mieszkańcami raz w roku gabaryty będą odbierane spod posesji, a w każdą ostatnią sobotę miesiąca będzie możliwość dowożenia gabarytów do naszego gminnego PSZOK-u.

Ponadto zmieniła się ustawa i jest konieczność zmiany regulaminu, jeżeli chodzi o odbiór odpadów komunalnych z gminy Brochów, w okresie letnim kiedyś było to dwa razy w miesiącu, teraz tak jak było wcześniej, raz w miesiącu. Takie zmiany będą na przyszłość zapisane w specyfikacji. Przetarg będzie ogłoszony na okres roku.

– Trwają też prace nad przetargami, rozstrzygnięciami ofertowymi i wspomnę tutaj o przebudowie drogi w Janowie, dofinansowanej w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ten przetarg nadal trwa – zaznacza Piotr Szymański, wójt gminy. – Trwa także przetarg na budowę Strefy Sportu i Rekreacji przy OSP Śladów, przypomnę, że zakończył się przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej w Malanowie i sieci wodociągowej w takich miejscowościach jak Sianno, Tułowice, Łasice, Famułki Brochowskie. Trwa także rozstrzygnięcie przetargu w ramach rewitalizacji stołówki w szkole podstawowej w Śladowie, oraz rozstrzygnięcie dotyczące zapytania ofertowego dotyczącego strażnicy OSP Brochów. Przygotowujemy się do   przetargu na budowę fotowoltaiki przy oczyszczalni ścieków w Janowie i farmy fotowoltaicznej przy Stacji Uzdatniania wody w Konarach. Ogłoszony jest także przetarg na boisko ligowe w Janowie. Zgodnie z umową z Ministerstwa Sportu, a także w ramach umowy podpisanej z Marszałkiem, jesteśmy zobowiązani w 2022 roku oddać tę inwestycję. Chcemy jak najszybciej zakończyć te prace i jak najszybciej przejść już do prac budowlanych.

Jak informuje wójt, zakończyły się spotkania z mieszkańcami gminy: – Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za dużą frekwencję, zaangażowanie i współpracę na spotkaniach. Podejmowaliśmy rozmowy o kierunkach rozwoju gminy i tu wszyscy prawie jednogłośnie mówili, żeby nasze działania szły w stronę bezpieczeństwa zdrowotnego, rewitalizacji społecznej i kształcenia dzieci na naszym terenie. Tych potrzeb jest bardzo wiele, mamy je wszystkie spisane i będziemy krok po kroku realizować.

Gmina Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz