Sprawdź, co możesz zyskać

Mieszkasz w Sochaczewie? Tu realizujesz się zawodowo i spędzasz wolny czas? Chcesz mieć realny wpływ na rozwój Twojego miasta. Zamelduj się.

Sochaczew stanowi centrum powiatu sochaczewskiego i stwarza dobre warunki do życia. Mieszkańcy korzystają z miejskiej infrastruktury i spędzają tu wolny czas. Każdy mieszkaniec ma realny wpływ na kolejne „zielone” inwestycje, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy utrzymanie już istniejącej infrastruktury, a tym samym na rozwój Sochaczewa.

Dzięki zamieszkaniu i rozliczaniu w Sochaczewie podatku dochodowego wspieramy miejski budżet i lokalne inwestycje. Z każdego 1000 zł oddanego do budżetu państwa w formie podatku PIT, do kasy miasta wraca 380 złotych. W ten sposób niemal co czwarta złotówka w budżecie miasta pochodzi od jego mieszkańców.

Zgłoszenie zamieszkania w Sochaczewie to także płynące z tego wymierne korzyści. Wie o tym prawie 5,7 tys. osób, które aktywnie korzystają z programu „Sochaczewska Karta Mieszkańca”. Program ma na celu wzmacnianie poczucia wspólnoty i zachęcanie do osiedlania się na terenie miasta. Sochaczewianie od lat budują i utrzymują ze swych podatków infrastrukturę sportową, kulturalną, edukacyjną, transport publiczny, a przy okazji korzystają z funkcjonującego systemu zniżek dla mieszkańców.

Warto dodać, że mieszkańcy Sochaczewa mogą decydować także o podziale części środków z budżetu miasta. Cieszący się dużym powodzeniem Sochaczewski Budżet Obywatelski daje możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawy funkcjonowania miasta.

Mieszkańcy Sochaczewa mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do Miejskiego Żłobka Integracyjnego.

Warto też wspomnieć, że osoby zameldowane w Sochaczewie na pobyt stały są automatycznie wpisywane do rejestru wyborców. Idąc na wybory mają pewność, że ich nazwisko jest umieszczone w tym spisie.

Kampania „Melduję się w Socho” ma na celu zachęcenie do zgłoszenia zamieszkania w mieście, czerpania z tego korzyści i wspierania dalszego rozwoju najbliższego otoczenia. To najlepszy moment, aby mieszkańcy Sochaczewa, rozliczając się z fiskusem, wskazali w PIT miasto Sochaczew jako miejsce zamieszkania.

Zachęcamy osoby mieszkające w Sochaczewie do zameldowania się. Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że ma obowiązek meldunkowy. Dotyczy on obywateli polskich oraz cudzoziemców.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Urzędzie Miasta przy ul. 1 Maja 16 oraz w internecie: https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-staly-lub-czasowy-dluzszy-niz-3-miesiace

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz