Spotkanie informacyjno – konsultacyjne w sprawie CPK

Omówienie wariantów przebiegu planowanej linii Kolei Dużych Prędkości CMK Północ odcinek węzeł CPK – Płock – Włocławek przez tereny gmin powiatu sochaczewskiego, konkretnie miasta Sochaczew, gmin: Brochów, Sochaczew, Iłów, Młodzieszyn i Teresin było głównym tematem spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, 13 października br. w ramach I tury konsultacji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Powstaniu CPK w Baranowie towarzyszyć ma budowa kolei dużych prędkości. Przebieg torów przez tereny powiatu budzi niepokój wśród mieszkańców i włodarzy gmin, gdzie ma być realizowana ta inwestycja. Trwa cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych z jednostkami samorządu terytorialnego w ramach I tury konsultacji. Ich głównym celem jest poinformowanie o planowanej inwestycji, przedstawienie proponowanych przebiegów projektowanych linii kolejowych na potrzeby wykonania studium wykonalności, uzyskanie informacji zwrotnych dotyczących przebiegów, zebranie opinii mogącej wpłynąć na wybór wariantu inwestorskiego i ostateczny kształt studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego realizowanego na zlecenie CPK.

W ramach II tury konsultacji, zostaną przekazane do konsultacji uszczegółowione rozwiązania projektowe poszczególnych wariantów inwestycji.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz