Sobotni wieczór z trio

fot.pixabay

SOCHACZEW Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę, 23 października, na godzinę 19.00 do Klubu Kontrast przy ul. 15 Sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Leszek Wypych Trio, grupa doskonale znana sochaczewskiej publiczności i bardzo lubiana przez pasjonatów muzyki współczesnej.

Zespół ten gra różnorodny repertuar w różnych gatunkach muzycznych – od rocka poprzez blues, country, pop do jazzu. Trio tworzą przyjaciele Leszka Wypycha, z którymi współpracuje przy okazji różnych projektów.

Lider zespołu jest gitarzystą, muzykiem sesyjnym i studyjnym. Często występuje jako akompaniator. Tworzy i nagrywa muzykę do filmów i spotów telewizyjnych. Poza koncertami udziela też lekcji, w tym metodą online, dzieląc się ze swoimi uczniami poznanymi tajnikami i pasją do gitary.

W zespole gra perkusista Damian Szajkowski „Szaman”. Artysta ten zaczął grać w wieku 10 lat i jak zaznacza – zniszczył wszystkie garnki w domu. Jednak ostatecznie skończył Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi zajęcia indywidualne gry na perkusji oraz warsztaty muzyczne.

Trzecim członkiem trio jest Piotr Pawęska, basista, muzyk koncertowy i studyjny. Obecnie współpracuje on z wokalistą Grzegorzem Wilkiem, chórem Gospel Rain, popowo-elektroniczną formacją Superecho oraz coverowymi składami Dancing Pills i Nocny Koncert. Preferuje stare instrumenty i równie stare samochody volvo.

Koncert ma ograniczony limit z uwagi na ograniczenia pandemiczne. Trzeba więc   rezerwować miejsca pod nr tel. (46) 863 07 68. Wstęp 20 zł.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz