Rządowe środki na drogi w gminie Sochaczew

Reklamy

Świetna wiadomość dla mieszkańców gminy Sochaczew. Wkrótce przebudowane zostaną tu trzy drogi gminne: Kożuszki Parcel – Orły Cesin, Bielice – Sielice oraz droga w Kożuszkach Parcel. Samorząd otrzymał na ich wykonanie ponad 4,1 mln złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Lokalnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Promesę przekazał na ręce samorządowców poseł Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Podczas spotkania, do jakiego doszło w Kożuszkach Parcel wiceminister mówił: – Rządowa dotacja pozwoli na przebudowę gminnych dróg, które systematycznie są wykorzystywane przez mieszkańców gminy Sochaczew i nie tylko. W programie Prawa i Sprawiedliwości wspieramy inwestycje szczególnie na terenach wiejskich. Jako poseł ziemi sochaczewskiej cieszę się, że mogę przekazać ten symboliczny czek na realizację inwestycji, z których wkrótce zadowoleni będą nasi mieszkańcy.

Do spotkania doszło w godzinach porannych we wtorek, 26 października na jednej z dróg zaplanowanych do przebudowy.

– Każda droga, zarówno powiatowa czy gminna, która jest wyremontowana, przebudowana to powód do radości, bowiem przede wszystkim wiąże się z poprawą nie tylko jakości podróżowania, ale z bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Tym bardziej dziękujemy polskiemu rządowi za wsparcie, w szczególności jego reprezentantowi wiceministrowi Maciejowi Małeckiemu za zaangażowanie w możliwość uzyskania środków z państwowego funduszu – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski, który wspólnie z radnym powiatowym Sylwestrem Lewandowskim oraz radną gminną Dorotą Borek zabiegali o remonty tych trzech dróg. – To dla mnie bardzo ważne wydarzenie, dzięki wsparciu rządowemu możliwe będą te inwestycje. Szczególnie cieszy mnie droga w Kożuszkach Parcel, którą podróżuje wielu rowerzystów, podobnie zresztą jak wielu kierowców aut z okolicznych miejscowości, jadących właśnie tą drogą do pracy w Sochaczewie czy w Warszawie. Do szkoły w Feliksowie uczęszczają tędy też jej uczniowie. Ruch jest więc tu duży, stąd wskazane jest poszerzenie drogi tak, by była ona bezpieczniejsza dla wszystkich jej użytkowników – powiedziała radna Dorota Borek. W podobnym tonie wypowiadał się też wójt gminy Mirosław Orliński, który nie krył radości z pozyskania dla gminnego samorządu tak dużej kwoty, jaką jest ponad 4,1 mln złotych.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz