Przejrzy na oczy z Orkiestrą

fot. pixabay

SOCHACZEW Tym razem to szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim Finału WOŚP. Jubileuszowa zbiórka odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Jak zawsze na ziemi sochaczewskiej kwestą zajmą się harcerze z hufca ZHP w Sochaczewie.

Przyszłoroczna, już 30 Orkiestra pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka w całości poświęcona dziecięcej okulistyce. Jak podaje fundacja WOŚP, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650.

Od trzech dekad orkiestrowym sztabem WOŚP w Sochaczewie kieruje Krzysztof Wasilewski, obecnie zastępca komendanta hufca ZHP. Jak nam powiedział, WOŚP zawsze może liczyć na swych przyjaciół w Sochaczewie i orkiestra zagra głośno.

– Tradycyjnie będziemy zabiegali w fundacji o Złote Serduszko WOŚP. W ostatnich latach regularnie otrzymywaliśmy jedno na radiową licytację, a to naprawdę ogromne wyróżnienie. W całym kraju do sztabów trafia ich jedynie kilkadziesiąt. Nasze szczęście do serduszek wynika z hojności i sympatii, jaką sochaczewianie nieprzerwanie okazują WOŚP – twierdzi Krzysztof Wasilewski.

Wśród urządzeń, które najczęściej wskazywane są przez szpitale jako niezbędne do sprawnego diagnozowania i leczenia pacjentów okulistycznych, znajdują się aparaty do badania dna oka, diagnostyki przedniego odcinka oka, pomiaru ciśnienia śródgałkowego, pomiaru kąta zeza i do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń siatkówki. Jednym z kluczowych ma być też zakup urządzenia do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz