Policjanci odzyskali skradzione BMW

fot.policja
Reklamy

Policjanci odzyskali skradziony w Paprotni pojazd marki BMW. Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta i pasera. Dzisiaj zarzuty usłyszał drugi ze sprawców kradzieży samochodu. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku miesiąca policjanci zostali powiadomieni, że w Paprotni doszło do kradzieży pojazdu marki BMW i dokumentów należących do obywatela Ukrainy. Sprawcy wykorzystali moment, gdy właściciel zostawił kluczyki we wnętrzu auta. Okazało się później, że przestępcy zabrali również dwie spawarki. Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania samochodu i sprawców jego kradzieży.

W zeszłym tygodniu policjanci weszli na posesję 34 – letniego mieszkańca gminy Kampinos. W garażu znaleźli częściowo zdekompletowany samochód i dokumenty należące do pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili również, że za kradzież BMW odpowiada 32 – letni mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego i 36 – latek z powiatu grodziskiego.

Pierwszy z nich został zatrzymany w ubiegłym tygodniu i doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży samochodu, spawarek i dokumentów. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli dwie spawarki.

Dzisiaj zarzut kradzieży usłyszał drugi ze sprawców. On również przyznał się do popełnionego przestępstwa. Mieszkaniec gminy Kampinos u którego znaleziono samochód usłyszał zarzut paserstwa.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz