Podpisanie umów na utylizację azbestu gmin powiatu sochaczewskiego w Młodzieszynie

Reklamy

11 października odbyło się podpisanie umów przez przedstawicieli gmin powiatu sochaczewskiego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.
W ramach spotkania gościliśmy Pana Posła Macieja Małeckiego, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Pana Marka Ryszkę, wójtów, skarbników gmin z terenu powiatu sochaczewskiego. W sumie w dniu dzisiejszym umowy podpisało siedem gmin: Sochaczew, Młodzieszyn, Brochów, Teresin, Nowa Sucha, Rybno, Iłów oraz Miasto i Gmina Sochaczew.

Gmina Młodzieszyn pozyskała maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 30 tysięcy złotych z WFOŚiGW w Warszawie na zadanie pn. „Usuwanie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Młodzieszyn w 2021 roku”, które stanowi 100% kosztów kwalifikowanych zadania.

W związku z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców utylizacją wyrobów zawierających azbest, gmina Młodzieszyn jak co roku opracowała wniosek o pozyskanie dofinansowania z WFOŚiGW w Warszawie na ten cel.  Dzięki złożonemu wnioskowi uzyskaliśmy wyczekiwane przez mieszkańców dofinansowanie, które pozwoli zutylizować, aż 75 ton wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Młodzieszyn z wielu gospodarstw domowych. Odbiór od mieszkańców, którzy wyrazili chęć utylizacji materiałów zawierających azbest jest całkowicie bezpłatny i nastąpi do 30 listopada bieżącego roku.

– Pragnę podziękować Ministrowi Maciejowi Małeckiemu za dotychczasowe zaangażowanie, wkład i wsparcie w realizacji inwestycji na terenie Gminy Młodzieszyn. Dziękujemy także Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Panu Markowi Ryszce za pomoc i wsparcie w pozyskaniu dofinansowania. To bardzo ważne, że zarówno Gmina Młodzieszyn, jak i pozostałe gminy powiatu sochaczewskiego oraz Miasto Sochaczew mają możliwość realizacji odbioru materiałów budowlanych zawierających azbest od mieszkańców.
Przyznane dofinansowanie dla nas tu obecnych, pozwoli na utylizację zgromadzonego azbestu z posesji mieszkańców.
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że z programu „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”” spływają duże pieniądze dla powiatu sochaczewskiego w celu poprawy jakości życia mieszkańców, za co bardzo gorąco dziękujemy. Gratuluję wszystkim gminom pozyskania środków. Cieszę się, że wspólnie dbamy o dobro i rozwój naszych lokalnych społeczności.”-podkreśla Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk
UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz