Pobiegamy od listopada

fot.pixabay
Reklamy
Na prośbę burmistrza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji raz jeszcze przeanalizował możliwość udostępnienia osobom indywidualnym nowej bieżni na stadionie przy ul. Warszawskiej. Zmiany wejdą w życie od listopada. To odpowiedź na sugestię klubu radnych PiS, by udostępnić obiekt osobom indywidualnym.

Jak mówi dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski, nowa sześciotorowa bieżnia od początku była dostępna dla mieszkańców, członków stowarzyszeń sportowych. Bez ograniczeń korzystają z niej także dzieci i młodzież, nawet jeśli nie przynależą do żadnego klubu. Tak było choćby w przypadku rozegranych ostatnio Czwartków Lekkoatletycznych.

– Jestem ostatnią osobą, która utrudniałaby mieszkańcom dostęp do obiektów sportowych, ale ja i moi pracownicy jesteśmy zobowiązani do dbania o majątek miasta. Bieżnia objęta jest gwarancją, każde uszkodzenie może tę gwarancję znieść, a chcemy, by służyła przez długie lata. Proszę pamiętać, że w kilka lat nasz samorząd zainwestował w stadion ponad 9 mln złotych i choćby dlatego zasady wejścia na nowy obiekt opiszemy w krótkim regulaminie – podkreśla dyrektor.

I zaznacza, że od chwili oddania bieżni do użytku ani do MOSiR, ani do Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM nie wpłynęły tego typu prośby.

– Cieszę się, że jest zainteresowanie uprawianiem biegów, także rekreacyjnie, dlatego w porozumieniu z burmistrzem proponujemy rozwiązanie, które powinno wszystkich usatysfakcjonować. Począwszy od 6 listopada z bieżni będzie można korzystać przez cały rok, w określone dni, pod nadzorem pracownika MOSiR – informuje Mieczysław Głuchowski.

Jak miałoby to wyglądać w praktyce? W listopadzie i grudniu (z wyłączeniem dni, gdy na stadionie odbywają się mecze lub zawody sportowe) MOSiR udostępni bieżnię w ramach weekendów lekkoatletycznych. W tym okresie, w soboty i niedziele, od 9.00 do 13.00, z bieżni będą mogli indywidualnie korzystać wszyscy miłośnicy biegów. Pierwszy weekend lekkoatletyczny odbędzie się 6 i 7 listopada.

Jeśli zainteresowanie bieganiem będzie duże, od stycznia do końca marca prócz weekendów bieżnia otwarta będzie także we wtorki i czwartki, od 13.00 do 16.00. Jeśli propozycja trafi na podatny grunt, od 1 kwietnia do 30 września z bieżni skorzystamy jeszcze dłużej – we wtorki i czwartki od 13.00 do 19.00 i oczywiście w weekendy od 9.00 do 13.00.

– Biorąc pod uwagę, jak wysokie są ceny energii elektrycznej, chcemy uniknąć włączania oświetlenia płyty głównej. Wierzę, że miłośnicy biegów to zrozumieją – mówi dyrektor MOSiR.

I zapewnia, że nie będzie żadnych zapisów ani opłat. Pracownik obecny na miejscu sprawdzi jedynie, czy przestrzegany jest regulamin, osoby nie wchodzą w butach z nieregulaminowymi kolcami czy z kijkami do nordic walking. Tak jak na basenie, grupy nieformalne będą wchodziły na obiekt tylko pod opieką instruktorów.

Dodajmy, że na terenie miasta, w każdej dzielnicy, są otwarte cztery bieżnie z syntetyczną nawierzchnią. Mieszkańcy Boryszewa mają do dyspozycji bieżnię przy Szkole Podstawowej nr 2, w Chodakowie dostępne są obiekty Szkoły Podstawowej nr 7, w centrum miasta rekreacyjnie można biegać przy Szkołach Podstawowych nr 1 i 3 oraz 6.

źródło: UM

Więcej na ten temat piszemy w najnowszym nr Expressu Sochaczewskiego, który ukaże się  2 listopada. Zapraszamy do lektury

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz