
Jak mówi dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski, nowa sześciotorowa bieżnia od początku była dostępna dla mieszkańców, członków stowarzyszeń sportowych. Bez ograniczeń korzystają z niej także dzieci i młodzież, nawet jeśli nie przynależą do żadnego klubu. Tak było choćby w przypadku rozegranych ostatnio Czwartków Lekkoatletycznych.
– Jestem ostatnią osobą, która utrudniałaby mieszkańcom dostęp do obiektów sportowych, ale ja i moi pracownicy jesteśmy zobowiązani do dbania o majątek miasta. Bieżnia objęta jest gwarancją, każde uszkodzenie może tę gwarancję znieść, a chcemy, by służyła przez długie lata. Proszę pamiętać, że w kilka lat nasz samorząd zainwestował w stadion ponad 9 mln złotych i choćby dlatego zasady wejścia na nowy obiekt opiszemy w krótkim regulaminie – podkreśla dyrektor.
I zaznacza, że od chwili oddania bieżni do użytku ani do MOSiR, ani do Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM nie wpłynęły tego typu prośby.
– Cieszę się, że jest zainteresowanie uprawianiem biegów, także rekreacyjnie, dlatego w porozumieniu z burmistrzem proponujemy rozwiązanie, które powinno wszystkich usatysfakcjonować. Począwszy od 6 listopada z bieżni będzie można korzystać przez cały rok, w określone dni, pod nadzorem pracownika MOSiR – informuje Mieczysław Głuchowski.
Jak miałoby to wyglądać w praktyce? W listopadzie i grudniu (z wyłączeniem dni, gdy na stadionie odbywają się mecze lub zawody sportowe) MOSiR udostępni bieżnię w ramach weekendów lekkoatletycznych. W tym okresie, w soboty i niedziele, od 9.00 do 13.00, z bieżni będą mogli indywidualnie korzystać wszyscy miłośnicy biegów. Pierwszy weekend lekkoatletyczny odbędzie się 6 i 7 listopada.
Jeśli zainteresowanie bieganiem będzie duże, od stycznia do końca marca prócz weekendów bieżnia otwarta będzie także we wtorki i czwartki, od 13.00 do 16.00. Jeśli propozycja trafi na podatny grunt, od 1 kwietnia do 30 września z bieżni skorzystamy jeszcze dłużej – we wtorki i czwartki od 13.00 do 19.00 i oczywiście w weekendy od 9.00 do 13.00.
– Biorąc pod uwagę, jak wysokie są ceny energii elektrycznej, chcemy uniknąć włączania oświetlenia płyty głównej. Wierzę, że miłośnicy biegów to zrozumieją – mówi dyrektor MOSiR.
I zapewnia, że nie będzie żadnych zapisów ani opłat. Pracownik obecny na miejscu sprawdzi jedynie, czy przestrzegany jest regulamin, osoby nie wchodzą w butach z nieregulaminowymi kolcami czy z kijkami do nordic walking. Tak jak na basenie, grupy nieformalne będą wchodziły na obiekt tylko pod opieką instruktorów.
Dodajmy, że na terenie miasta, w każdej dzielnicy, są otwarte cztery bieżnie z syntetyczną nawierzchnią. Mieszkańcy Boryszewa mają do dyspozycji bieżnię przy Szkole Podstawowej nr 2, w Chodakowie dostępne są obiekty Szkoły Podstawowej nr 7, w centrum miasta rekreacyjnie można biegać przy Szkołach Podstawowych nr 1 i 3 oraz 6.
źródło: UM
Więcej na ten temat piszemy w najnowszym nr Expressu Sochaczewskiego, który ukaże się 2 listopada. Zapraszamy do lektury
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis