Odzyskuje dawny blask

Reklamy

Wygląda na to, że dobra passa nie opuszcza chodakowskiego stadionu. W ciągu ostatnich kilku lat dzięki przeprowadzonym inwestycjom odzyskuje on dawny blask. Podobne inwestycje mają być prowadzone w kolejnych latach. Dzięki nim zostaną rozbudowane trybuny, a część z nich ma być zadaszona. Niewykluczone, że powstanie również nowy budynek klubowy, boiska treningowe oraz bieżnia lekkoatletyczna.

Jak już informowaliśmy, zakończył się kolejny remont związany z modernizacją obiektów sportowych przy ulicy Chopina. Stał się on możliwy dzięki pomocy posła Macieja Małeckiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który pozyskał na ten cel 600 tys. zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki zostały przeznaczone na utwardzenie drogi dojazdowej do stadionu, wymianę części ogrodzenia. Renowacji doczekała się też główna brama stadionu, odnowiona została także kasa biletowa. Zakupiono również nowe kabiny dla drużyn oraz zamontowano siedzenia, na których może zasiąść 150 osób. Natomiast drużyny mogą korzystać z nowych kabin.

Okazuje się, że na tym nie koniec.

Dobry duch

W Chodakowie odbyło się spotkanie, w którym na zaproszenie Macieja Małeckiego oraz burmistrza Piotra Osieckiego wzięli udział przedstawiciele rady miasta, MOSiR, stowarzyszeń sportowych korzystających z obiektów przy ul. Chopina, środowiska kibiców, byli piłkarze oraz działacze Bzury. Tematem spotkania była dalsza modernizacja obiektów przy ulicy Chopina. A tę, przypomnimy, zapowiedział wiosną Maciej Małecki podczas przekazywania środków z FIL.

Bardzo zależy mi na tym, żeby w Chodakowie powstał nowoczesny stadion. Obiekt, z którego dumni będą mieszkańcy i Chodakowa, i całego Sochaczewa. Spotkaliśmy się z ludźmi środowiska sportowego Chodakowa. Rozmawialiśmy o tym, jaki powinien być nowy obiekt, żeby jak najlepiej służył sportowcom i mieszkańcom. Dziękuję za bardzo dobre spotkanie, Państwa obecność i zgłoszone propozycje. Dziękuję Michałowi Orlińskiemu i Marcinowi Kaszy za pomoc w organizacji tego ważnego spotkania. Będę zabiegał o środki na przebudowę stadionu w Chodakowie, tak jak czyniłem to przy budowie stadionu przy ul. Warszawskiej, który dziś jest ładną wizytówką miasta – zapewnił minister Maciej Małecki.

Zapowiedzi ministra dotyczące pomocy w pozyskaniu funduszy na dalszą modernizację chodakowskiego stadionu, zostały poważnie potraktowane przez burmistrza Sochaczewa. Ten podczas spotkania poinformował, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która do końca 2022 roku opracuje koncepcję, a potem gotowe projekty techniczne.

Etapy budowy będą zależały w głównej mierze od dofinansowania zewnętrznego, gdyż samorząd z własnych środków nie byłby w stanie udźwignąć tak dużego zadania. Bez wątpienia trzeba znaleźć równowagę między potrzebami chodakowskich klubów a możliwościami finansowymi, ale jestem przekonany, że w tak szerokim gronie uda się znaleźć złoty środek. Do tego mamy w ministrze Macieju Małeckim dobrego ambasadora naszych spraw i przekazane wiosną tego roku 600 tysięcy na pierwszy etap prac, to dopiero początek – mówił Piotr Osiecki.

Kolejna metamorfoza

Podczas spotkania padły również propozycje dotyczące dalszej rozbudowy. Zaproponowano między innymi rozbudowanie i częściowe zadaszenie trybuny od strony Chemitexu, wymianę ogrodzenia wokół boiska trawiastego oraz budowę 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej wokół głównego boiska.

Obecny na spotkaniu Mieczysław Głuchowski – dyrektor sochaczewskiego MOSiR-u, zaproponował również, aby poważnie zastanowić się nad budową nowego budynku klubowego, z szatniami, natryskami, pokojami dla sędziów, pomieszczeniem biurowym, oraz o wskazaniu miejsca, gdzie mogłoby powstać boczne boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią.

Z kolei reprezentanci klubów piłkarskich sugerowali, aby w planach ująć system nawadniający boisko główne oraz rozważyć budowę zadaszenia boiska treningowego. Jak mówili, od jesieni do wiosny, gdy spadają temperatury i dzień jest znacznie krótszy, zadaszone boisko pozwoliłoby prowadzić treningi nie do 18.00, ale znacznie dłużej.

W jednym jesteśmy zgodni, że stadion ma służyć przede wszystkim piłkarzom. Bieżnia wokół boiska głównego będzie dodatkiem, ciekawą ofertą przede wszystkim dla uczniów chodakowskich szkół, odbywających tu lekcje wychowania fizycznego – podkreślił burmistrz.

UM/jur

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz