Od jutra stała organizacja ruchu

Przebudowa ulicy 15 Sierpnia, na jej drugim miejskim odcinku, wchodzi w ostatnią fazę. Prace w terenie zakończono, do końca tygodnia mają się odbyć odbiory techniczne drogi oraz zamontowanego tam nowego, energooszczędnego oświetlenia. Nawet jeśli komisja wskaże drobne poprawki do wykonania, nie spowoduje to zamknięcia drogi i 15 Sierpnia pozostanie przejezdna na całej długości.

Strabag informuje, że od jutra zacznie obowiązywać stała organizacja ruchu, a to znaczy, że kierowcy – ze wszystkimi tego konsekwencjami – muszą stosować się do znaków poziomych i pionowych umieszczonych na ul. 15 Sierpnia.

Przypomnijmy, że ul. 15 Sierpnia na terenie miasta ma dwóch zarządców. Za odcinek od LO Chopina do obwodnicy odpowiada miasto, a odcinkiem od wiaduktu obwodnicy do granicy z gminą Nowa Sucha opiekuje się Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

I to na tym drugim fragmencie MZDW wspólnie z miastem chce dokonać ostatniej inwestycji. Gdy w 2017 roku MZDW budował nowy most na Pisi (4,54 mln) oraz zabrał się za remont odcinka ulicy 15 sierpnia między szkołą w Kozłowie a skrzyżowaniem Inżynierskiej, Kościńskiego i Boryszewskiej w Sochaczewie (939 tys. zł), na terenie miasta pozostał ok. 140 metrowy odcinek nie objęty tymi pracami leżący pomiędzy ulicami Kutrzeby, a Kozubowskiego. MZDW chce dokończyć remont tej drogi, by mogli z niej bezpiecznie korzystać nie tylko kierowcy, ale też piesi i rowerzyści. Ratusz chce wesprzeć MZDW w tych działaniach i zapłacić za opracowanie dokumentacji technicznej, jak wcześniej miało to miejsce m.in. w przypadku ulic Chopina czy Chodakowskiej, czyli remontów odcinków dróg wojewódzkich leżących w graniach administracyjnych Sochaczewa. Z tego powodu w programie najbliższej sesji rady miasta znajdzie się projekt uchwały o przeznaczeniu 30 tys. zł na wykonanie dokumentacji przebudowy 140-metrowego, ostatniego odcinka ul. 15 Sierpnia.

UM

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz