Nowe oświetlenie już działa

fot.pixabay
Reklamy

RYBNO W gminie Rybno sukcesywnie przybywa energooszczędnego oświetlenia. Tym razem rozpoczęły się prace związane z budową oświetlenia w miejscowości Ludwików-Rybionek przy drodze gminnej. Prace polegają na montażu opraw energooszczędnych typu LED, zabezpieczeń, szafek oświetleniowych, bezpieczników oraz wysięgników mocujących. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu poprawia się komfort kierowców oraz bezpieczeństwo pieszych, a gmina zyska spore oszczędności. Prace wykonuje Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Elektromar. Oświetlenie typu LED wykonane będzie na odcinku 2,5 km. Inwestycja ta dostała wsparcie w ramach programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021.

­– Bardzo się cieszę z tych prac. W tych miejscowościach oświetlenie uliczne powstanie po raz pierwszy. Oświetlenie jest energooszczędne, a to wpływa na obniżenie rachunków i zmniejszenie obciążenia budżetu gminy – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

­ Jak dodaje tegoroczne prace są na ukończeniu. Jednak nadal inwestycje w oświetlenie uliczne będą kontynuowane. Kolejne wnioski o dotacje na te działania będą składane w przyszłym roku.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz