Nocna pielgrzymka

fot.Sanktuarium Matki Bożej Miedniewickiej
Reklamy

NIEPOKALANÓW Z soboty na niedzielę, 9-10 października wyruszyła Nocna Pielgrzymka Pokutna. Odbywała się ona w dwóch grupach. Pierwsza modliła się, idąc pieszo 21 km z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach koło Wiskitek do sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki łask i św. Maksymiliana w Niepokalanowie. Druga grupa w tym samym czasie czuwała na modlitwie w Niepokalanowie. Intencją główną ostatniej pielgrzymki w grupie wędrującej były modlitwy o chrześcijańską odnowę rodzin w duchu dekalogu.

Nocne pielgrzymowanie rozpoczęło się o godzinie 21.00 apelem jasnogórskim i mszą św. w Miedniewicach. Około godziny 22.30 nastąpił wymarsz. W drodze były dwa odpoczynki – około godziny 1.00 i około 3.00. W trakcie wędrówki była możliwość spowiedzi oraz rozmowy z kapłanem. Pielgrzymi dotarli do Niepokalanowa około godziny 5.00, gdzie dołączyli do grupy czuwającej w kaplicy św. Maksymiliana.

Z kolei grupa czuwająca modliła się o triumf Niepokalanego Serca w Polsce, Europie i na świecie. Po apelu jasnogórskim odbyła się msza św. i droga krzyżowa w bazylice. Potem wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, koronka do bożego miłosierdzia, litanie i inne modlitwy w intencji ojczyzny. W trakcie były dwie 30-minutowe przerwy na cichą modlitwę własną. O godzinie 5.45 w bazylice sprawowana była eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania.

Nocne pielgrzymowanie i czuwanie wypada zawsze w drugą sobotę miesiąca. Następne pielgrzymki w tym roku zapowiadane są 13-14 listopada oraz 11-12 grudnia.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz