Noc bibliotek

fot.pixabay
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenie „Noc w bibliotece”, które odbędzie się w sobotę 9 października w kramnicach miejskich. Tego dnia będzie można także zwrócić zapomniane książki bez naliczania kar.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez oddział dla dzieci rozpoczną się już o godz. 16.00. Teatr Krak-Art z Krakowa wystawi spektakl „Cyrk Leśnych Robaczków”. Następnie dzieci poszukają skarbu ducha biblioteki, wezmą udział w warsztatach zdobienia toreb i koszulek oraz skręcania balonów, czeka ich słodka niespodzianka, będzie malowanie twarzy i relaks na poduchach połączony z czytaniem bajek. Liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Organizatorzy zapraszają do zapisów w siedzibie biblioteki lub pod numerem telefonu: 46 862 46 61 w. 23.
Biblioteka zaprasza tego dnia do siedziby przy ul. 1 Maja 21 także dorosłych, dla których przygotowano dwa wydarzenia. O godz. 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy gobelinów i biżuterii „Piękno nitką i przyjaźnią splatane”. Z kolei na godz. 18.00 zaplanowano spotkanie poetów Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie.

A już w piątek 8 października NOC BIBLIOTEK w Oddziale dla dzieci Nr 2 (ul. Chopina 160 – Chodaków). Biblioteka zaprasza od 17.00 do 21.00. W programie gra z kodami QR, domino z kisążek, bohaterska charakteryzacja a także polaroidowa książka.

Pięć lat DKK
27 września odbyło się pierwsze, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego uczestniczki świętowały piątą rocznicę powstania DKK przy MBP w Sochaczewie. Panie z sentymentem wspominały przeczytane wspólnie książki i dyskusje, czasem burzliwe, czasem zabawne, ale przebiegające zawsze w atmosferze życzliwości i sympatii. Pierwszą lekturą była „Simona: opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” autorstwa Anny Kamińskiej. Przez ostatnie lata czytano przeważnie powieści, ale również reportaże, relacje z podróży, a także biografie, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. W czasie spotkań omówiono ponad 50 książek. Tematem ostatniego spotkania była „Nocna droga” Kristin Hannah. Na kolejne spotkanie biblioteka zaprasza w poniedziałek 25 października. W tym miesiącu lekturą jest „Płotka” Lisy Brennan – Jobs, autobiograficzna powieść o życiu w cieniu sławnego ojca, twórcy komputerowej firmy Apple.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września w Oddziale dla Dzieci nr 1 świętowano Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W akcji udział wzięli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwszaki zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki oraz księgozbiorem, a na zakończenie własnoręcznie wykonały zakładki do książek
(mf&mbp)

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz