Na cześć patrona roku

Nasz Patronat

SOCHACZEW Jednym z patronów mijającego 2021 roku jest Tadeusz Różewicz, wybitny poeta współczesny, dramaturg, prozaik i scenarzysta, nagrodzony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego twórczość przypada na lata po II Wojnie Światowej, ale wiele w niej odniesień do czasów wojny oraz okresu absurdów powojennych. Dzieła Tadeusza Różewicza weszły do kanonu lektur szkolnych z uwagi na swe uniwersalne wartości.

I to właśnie temu twórcy poświęcony został wieczór literacki „Różewicz o wielu twarzach”, zorganizowany w piątek, 8 października w Kramnicach Miejskich.

W programie były wiersze poety czytane przez członków Atutu oraz prezentacja fragmentów dramatu „Kartoteka” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Załuskowie. Młodzi wykonawcy z wielkim zaangażowaniem przedstawili trudny materiał literacki, oddając skomplikowaną treść utworu Tadeusza Różewicza.

Spotkanie z utworami wybitnego twórcy patrona roku 2021 przygotowało Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut. Zadanie współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta w Sochaczewie. Całość w pięknej, jesiennej oprawie scenograficznej.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz