Mniej błota na miejskich ulicach

Fot.: Jerzy Szostak

SOCHACZEW Powoli dobiega końca tegoroczna edycja programu „Drogi zamiast błota”. W tym roku powierzchnia asfaltowa pojawiła się już na ulicy Królewskiej, Rolniczej, Załamanej, Krakowskiej oraz drodze prowadzącej od Gawłowskiej w kierunku bloków przy szpitalu.   Ale to nie wszystko.

Nową nawierzchnię zyskała również ulica Narutowicza oraz Batorego, gdzie ułożono także chodnik i wybudowano zatokę postojową. Z kolei na drugą, ścieralną warstwę asfaltu czekają ulice Langiewicza, Cieplna i Tuwima. Tam, po wylaniu pierwszej warstwy, trzeba wyregulować włazy studzienek i spustów kanalizacji deszczowej. Jak informuje Urząd Miejski, jeszcze w tym roku nowa nawierzchnia bitumiczna pojawi się na ulicy ul. Kraszewskiego oraz osiedla przy drodze wewnętrznej biegnącej wzdłuż ogrodzenia sądu. Miasto chce ją nieco poszerzyć i utwardzić asfaltem.

Przy okazji dodajmy, że w tym roku nowe nawierzchnie uzyskają także ulice Płocka i Łowicka na tych fragmentach, na których prowadzona jest budowa kanalizacji deszczowej. Zostanie ona położona przez firmę Trakt po zakończeniu układania burzowca.

Co prawda miasto planowało przebudowę ulicy Płockiej w przyszłym roku, ale te plany trzeba będzie odłożyć w czasie. Wszystko przez zasady przyznawania dotacji przez rząd na remonty lokalnych dróg. Te sprowadzają się do tego, że samorządy mogą składać wniosek tylko o wsparcie jednej inwestycji drogowej. Ponieważ miasto zabiega o uzyskanie wsparcia dla przebudowy ulicy Dewajtis i ulicy Spacerowej. Przypomnijmy, że mają one stanowić połączenie lewobrzeżnej części Sochaczewa oraz zachodniej części gminy Sochaczew z nowym mostem na Bzurze. Ze względu na fakt, że budowa nowej przeprawy jest priorytetowa dla miasta, to zrezygnowano z ubiegania się o dofinansowanie przebudowy ulicy Płockiej.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz